WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Tylko Polska i Korea Południowa w wyścigu o organizację Światowego Jamboree Skautowego 2023
Tylko Polska i Korea Południowa w wyścigu o organizację Światowego Jamboree Skautowego 2023

- Jedynymi krajami kandydującymi do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku są Polska i Korea Południowa. Do Światowego Biura Skautowego wpłynęły aplikacje tylko z tych dwóch krajów - potwierdził władzom Związku Harcerstwa Polskiego Stephen Peck, dyrektor Światowego Biura Skautowego ds. Imprez Światowych. Jeśli ZHP wygra organizację to właśnie w Gdańsku, na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się największe cykliczne wydarzenie edukacyjne dla skautów z całego świata!

Oficjalne przyjęcie kandydatury przez władze Światowego Komitetu Skautowego to nie koniec zmagań Związku Harcerstwa Polskiego i Gdańska w drodze po Jamboree w 2023 roku. Decyzja o przyznaniu organizacji Polsce lub Korei Południowej zapadanie w sierpniu 2017 roku podczas Światowej Konferencji Skautowej w Azerbejdżanie.

- Bardzo się cieszymy, że Gdańsk ma szanse gościć skautów z całego świata. Zdajemy sobie sprawę z rozmiaru przedsięwzięcia - w Jamboree uczestniczyć będzie około 40 000 osób - i dołożymy wszelkich starań aby Jamboree zostało zorganizowane na najwyższym, światowym poziomie. Mamy nadzieję, że w sierpniu 2017 roku, to my będziemy się cieszyć z wyboru Światowej Konferencji Skautowej. Jamboree jest również szansą dla rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, która swoją niezwykłą przyrodą i położeniem ujęła już m.in. Stephena Pecka, który odwiedził Gdańsku w październiku 2015 roku - mówi Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska,

Ważną dla ZHP i Gdańska datą jest połowa lipca br., kiedy to z wizytą oceniającą kandydaturę ZHP i Gdańska przyjadą władzę Światowego Biura Skautowego.

- Przed nami jeszcze dużo pracy - mówi podharcmistrzyni Marta Bednarska, odpowiedzialna w Zespole Projektu "Jamboree 2023" za promocję kandydatury Gdańska - Korea Południowa jest poważnym konkurentem z silną pozycją w swoim regionie. Dzięki zaangażowaniu ponad 100 osobowego zespołu młodych instruktorów - wolontariuszy z całej Polski, działających jako Zespół Projektu Jamboree, ich zapałowi, entuzjazmowi i profesjonalizmowi jesteśmy pozytywnie postrzegani na skautowej arenie międzynarodowej. Nasi architekci spotykają się z osobami odpowiedzialnymi za budowę poprzednich miasteczek zlotowych, logistycy już obmyślają sposoby dostaw i transportu. Nie bez znaczenia są spójne działania promocyjne przebiegające pod hasłem "Be the Spark! - Bądź iskrą!" Młodzież uczestnicząca w Jamboree w Gdańsku, ma być iskrą, która z Miasta Wolności roznieci ogień pozytywnej zmiany w społecznościach na całym świecie.

Światowe Jamboree Skautowe to najważniejsze wydarzenie Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) wymyślone dla młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat, którzy są członkami narodowych organizacji skautowych. WOSM to najliczniejsza członkowska organizacja pozarządowa na świecie, zrzeszająca kilkadziesiąt milionów ludzi.

Więcej informacji o przygotowaniach i kandydaturze ZHP i Gdańska do organizacji Światowego Jamboree Skautowego: www.polska2023.pl, www.facebook.com/polska2023.
WYSIWYG Web Builder