WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Bądź rozważny. Nie daj się oszukać!
"Bądź rozważny. Nie daj się oszukać" - ruszyła akcja edukacyjno-promocyjna skierowana do mieszkańców Gdańska. Kampania prowadzona jest w ramach miejskiego Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych. Ma ona zwrócić uwagę gdańszczan na problem oszustw i nadużyć finansowych.


-Warto skorzystać z możliwości uzyskania fachowej wiedzy od praktyków i zabezpieczyć swoje finanse- mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska - Dowiedzieć się jak w mądry
i racjonalny sposób zarządzać swoim budżetem domowym, by nie wpaść w tarapaty finansowe- dodaje prezydent.

W najbliższy poniedziałek 8 lutego odbędzie się pierwszy Dzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego w CH Manhattan (Al.Grunwaldzka 82) w godz. 13. - 18., podczas którego będą udzielane specjalistyczne porady dla klientów w przestrzeni galerii, mini wykłady i pogadanki w przestrzeni biblioteki, bezpłatne konsultacje, dystrybuowane materiały informacyjne i edukacyjne .
W przestrzeni galerii zostanie udostępnionych kilkanaście punktów konsultacyjnych i stanowisk informacyjnych dla klientów. Zaproszeni eksperci każdy przypadek przeanalizują indywidualnie i przekażą broszury informacyjne.
Doradzać będą przedstawiciele: Okręgowej Izby Radców Prawnych, Izby Notarialnej w Gdańsku, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Komendy Miejskiej Policji, Narodowego Banku Polskiego, Polskiej Izby Turystyki, Straży Miejskiej, Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej i Ośrodka Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego, Stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych, Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta - Koło Gdańskie, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Komendy Miejskiej Policji oraz Miejski Rzecznik Praw Konsumentów.

Tego dnia w Bibliotece Manhattan w godz. 13:30-18:00 będzie można wysłuchać wykładów na następujące tematy:
13:30 - 14:00 Jak bezpiecznie szukać oferty turystycznej - na co zwrócić uwagę?
14:00 - 14:30 Jak rozpoznać czy mam problem z zadłużeniem i potrzebuje pomocy?
14:30 - 15:00 Jak i gdzie składać reklamację na usługi telekomunikacyjne?
15:30 - 16:00 Jak nie dać się oszukać..? np. na wnuczka, na policjanta
16:00 - 16:30 Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umów ?
16:30 - 17:00 Zawieranie umów telekomunikacyjnych pod wpływem błędu
17:00 - 17:30 Mediacje w zakresie usług telekomunikacyjnych i pocztowych
17:30 - 18:00 Kupować odpowiedzialnie. Moje decyzje zakupowe i ich wpływ na mnie i na otoczenie

Wydarzenie jest organizowane w ramach Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych. Program ma promować bezpieczne postawy i zachowania w zakresie korzystania z usług finansowych, konsultacji konsumenckich oraz dostępnej pomocy i informacji prawnej. Celem programu jest również zwiększenie poziomu wiedzy gdańszczan z zakresu ekonomii, przydanej przy zarządzaniu domowym budżetem. Akcja promocyjna trwać będzie do 22 lutego 2016r.

PRZYJDŹ I SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNYCH PORAD,

Dowiedz się więcej o 10 zasadach racjonalnego działania!

http://www.gdansk.pl/puls-miasta#bezpieczenstwo