WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Na zdrowie, Gdańsku
Tegoroczny, dwudziesty czwarty Światowy Dzień Chorego w Gdańsku upłynie pod hasłem "Na zdrowie, Gdańsku". W ramach jego obchodów w czwartek 11 lutego odbędą się bezpłatne konsultacje z zakresu stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera, cukrzycy oraz nerwic i depresji. Mieszkańcy będą mogli spotkać się także z dietetykiem oraz psychologiem.


Konsultacje odbędą się w godz. 10-13 w siedzibie Działu ds. Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, ul. Dyrekcyjna 5 (piętro II)

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Ojca Św. Jana Pawła II dnia 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na Jego życie. Święto jest obchodzone 11 lutego każdego roku.

Organizatorem tegorocznej akcji są: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku wraz z Fundacją Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego Koło w Gdańsku, Gdańskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera oraz Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków Oddział Wojewódzki w Gdańsku.