WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Bądź eko - wspieraj szkoły
W tegorocznej, czwartej edycji programu "Moje miasto bez elektrośmieci" biorą udział 84 gdańskie szkoły podstawowe. Każdy może je wesprzeć oddając elektrośmieci w punkcie zbiórki, a otrzymany kupon przekazać szkole, która wymieni go na pomoce dydaktyczne. Akcja trwa do końca roku szkolnego.Prowadząca punkty odbioru elektrośmieci firma ElektroEko przygotowała dla szkół specjalny program, do którego w tym roku szkolnym zgłosiły się 84 gdańskie szkoły. Otrzymały one dostęp do materiałów dydaktycznych o tematyce ekologicznej. Dzięki nim szkoły mogą prowadzić lekcje dotyczące recyklingu i selektywnej zbiórki elektrośmieci. Poza działaniami edukacyjnymi program zakłada również zbieranie punktów za oddane elektrośmieci. Punkty te przekazane do szkół, mogą zostać przez nie wymienione w ramach Funduszu Oświatowego. Dzięki nim placówki otrzymują nowoczesne pomoce dydaktyczne np. tablice multimedialne, rzutniki czy komputery, a także wyposażenie do szkół (ławki, krzesła, szafy).

Oddaj zepsuty sprzęt

Masz w domu zepsuty sprzęt elektryczny lub elektroniczny? Czy zdajesz sobie sprawę, że urządzenia te zawierają w sobie niebezpieczne związki i pierwiastki takie jak: rtęć, kadm, freon, azbest itp. Dopóki urządzenia działają i są prawidłowo użytkowane nie stwarzają zagrożenia, jednak w przypadku zepsucia czy rozszczelnienia mogą stwarzać zagrożenie dla ludzi i środowiska. Dlatego najlepszym sposobem na pozbycie się niedziałających sprzętów jest oddanie go do punktów selektywnej zbiórki elektrośmieci.

Dwa punkty odbioru

W Gdańsku powstał właśnie kolejny punkt odbioru elektrośmieci na parkingu przed sklepem Auchan (ul. Szczęśliwa 3), który czynny jest w każdą czwartą sobotę miesiąca w godz. 10-15. Nadal działa punkt zbiórki selektywnej na parkingu przed sklepem Kaufland (ul. Admirała Józefa Unrunga 5) w każdą 3 sobotę miesiąca w godz.10-15.

W punktach ElektroEko można bezpłatnie oddać duże zużyte sprzęty takie jak: pralki, lodówki, zmywarki, zamrażarki, kuchenki elektryczne, suszarki do ubrań. Odbierając wielkogabarytowe sprzęty odbiera również drobne elektrośmieci.


"Moje miasto bez elektrośmieci" to Ogólnopolski Program Edukacyjny stworzony przez ElektroEko. Jego celem jest promowanie ekologicznych postaw i zachowań mieszkańców poprzez selektywną zbiórkę elektrośmieci.

Program "Moje miasto bez elektrośmieci" został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl

Lista szkół biorących w programie w załączeniu.