WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
"A MY MAMY KOTY!", czyli Międzynarodowy Dzień Kota w "Promyku"
Ala ma kota, "Promyk" ma koty, a Ty? Może rozważasz możliwość przyjęcia pod dach uroczego futrzaka, być może jeszcze o tym nie myślałeś, ale nie mówisz - nie. A może zwyczajnie ciekaw jesteś kociej natury. Wszystkie powody są dobre, by 13 lutego odwiedzić gdańskie schronisko "Promyk" i poznać koty, które czekają tam na nowy dom, dowiedzieć się o ich naturze, zwyczajach.

- Nasze spotkanie dedykowane kotom właśnie organizujemy na okoliczność Międzynarodowego Dnia Kota, który przypada w najbliższą środę - 17 lutego. My świętować będziemy ten dzień chwilę wcześniej, bo już w najbliższą sobotę - 13 lutego, bo zależy nam by możliwość świętowania z nami mieli wszyscy chętni - mówi Piotr Świniarski kierownik gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt "Promyk".
- To doskonała okazja, by przedstawić naszych kocich podopiecznych, a w rezultacie być może skłonić kogoś do podjęcia decyzji o przygarnięciu któregoś z nich do domu - dodaje Grzegorz Zaleski z gdańskiego "Promyka". - Ponadto uwrażliwić chcemy także wszystkich na los kotów wolno bytujących na terenie Gdańska i uzmysłowić jak ważną rolę pełnią w miejskim ekosystemie, i jak istotna jest nasza pomoc, żeby mogły w nim nadal w miarę bezpiecznie funkcjonować .
Na gości z mnóstwem atrakcji czekać będą pracownicy, wolontariusze i podopieczni schroniska. W programie m.in. zadania edukacyjne skierowane do najmłodszych, które pozwolą lepiej poznać kocią naturę, mechanizm kocich zachowań oraz wyposażą w przydatną wiedzę, jak się kotem zajmować, by w naszym domu czuł się dobrze.
- Mamy także nadzieję, że uczestnictwo w tej imprezie wielu odwiedzających przekona do tego, że warto pomagać zwierzętom przebywającym w schronisku i zdecydują się na zostanie wolontariuszami w myśl naszego hasła: "Zarażamy pasją do pomagania!" - zaznacza Piotr Świniarski.
W trakcie imprezy przeprowadzona będzie także zbiórka darów szczególnie pod kątem potrzeb kotów hospitalizowanych. Obecnie najbardziej potrzebne rzeczy to: karma "mokra" dobrej jakości, polarowe koce i termofory.
W sobotę 13 lutego w godzinach od 11.00 do 16.00. zapraszamy na Dzień Kota do gdańskiego Schroniska "Promyk", ul. Przyrodników 14 Gdańsk.
Jednocześnie informujemy, że 17 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Kota w markecie Auchan, przy ul. Szczęśliwej 3 w Gdańsku prowadzona będzie zbiórka dla podopiecznych Schroniska "Promyk". Zbierane artykuły to, m.in.: karma w puszkach, karma sucha, przybory do pielęgnacji, zabawki, żwirki, smycze, termofory. Zakupione artykuły przekazać będzie można wolontariuszom znajdującym się tym dniu wzdłuż linii kasy.

Przypomnijmy, Miasto Gdańsk od 2006 roku oferuje wolno bytującym kotom domy szyte ma miarę, czyli własny kąt na wyłączność (jedno pomieszczenie dla jednego kota) i odrębne wejście do każdego z pomieszczeń. Projekt kociego domu jest owocem konsultacji Miasta z miłośnikami i znawcami kociej natury oraz z Powiatowym Inspektorem Weterynarii. Przez ten czas rozdano już blisko 1000 dwukondygnacyjnych, ocieplonych, czteropokojowych domków dla kotów. Zainteresowanie akcją wciąż nie maleje.
Wszyscy nowi posiadacze domków otrzymają wraz z nimi legitymacje Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów, a także karmę na okres zimowy i możliwość bezpłatnej sterylizacji lub kastracji kotów będących pod opieką. Warunkiem przyznania budki jest zgoda administratora na jej ustawienie oraz zobowiązanie do utrzymania porządku oraz czystości w jej otoczeniu.