WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdański Teatr Szekspirowski ponownie nagrodzony!
Nagrody Property Design Awards 2016 przyznane podczas 4 DESIGN DAYS w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach
Katowice, 12 lutego 2016 r. - Rondo 1, Dom Handlowy Renoma, Andel's Hotel Łódź, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Strefa Kultury w Katowicach, Ars Thanea, Dom Handlowy Vitkac, sieć Kawiarni Green Caffe Nero, Hotel Bristol w Warszawie i Teatr Szekspirowski
w Gdańsku - laureatami kolejnej edycji konkursu Property Design Awards 2016. Węczenie nagród odbyło się podczas gali towarzyszącej 4 Design Days.

- Deweloperzy nieruchomości komercyjnych oraz twórcy projektów publicznych uwierzyli w siłę projektu architektonicznego i niepowtarzalnego designu. A ostatnia dekada to dla projektowania takich obiektów nie tyle ewolucja, co rewolucja - powiedział w trakcie gali Robert Posytek, redaktor naczelny portalu Propertynews.pl.
Nagrody Property Design Awards 2016 trafiły do:
- w kategorii Bryła-biurowiec -  biurowiec Rondo 1
Z ramienia zarządcy biurowca Rondo 1 nagrodę odebrał Rafał Oprocha, Associate Director w JLL:
Przez ostatnią dekadę to właśnie ten wieżowiec przy Rondzie ONZ był pierwszym wyborem dla większości międzynarodowych korporacji. Świetne wyniki biznesowe, popularność wśród najemców i inwestorów czy dominująca w skylinie biznesowego serca stolicy architektura - to suma sukcesu, którą dziś nagradzamy.

- w kategorii Bryła centrum handlowe - Dom Handlowy Renoma
Wrocławska Renoma wybudowana została w 1930 roku jako dom towarowy "Wertheima". Zyskał nowe życie w 2009 roku. To największy zabytkowy obiekt tego typu w Polsce. Inwestor stworzył udany mariaż historii i nowoczesności.

- w kategorii Bryła hotel - Andel's Hotel Łódź
Andel's Hotel Łódź to przykład rewitalizacji historycznych zabudowań. Klimat jaki panuje
w odrestaurowanym budynku dawnej przędzalni fabryki Izraela Poznańskiego stwarza idealne warunki do odpoczynku i pracy. To ikona architektury przemysłowej Łodzi oraz przykład biznesowego sukcesu.
- w kategorii Bryła obiekt sfery publicznej - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Projekt Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN było nie lada wyzwaniem - jak za pomocą architektury opowiedzieć trudną historię relacji polsko-żydowskich? Czy projekt budynku i jego wnętrz może być metaforyczny? Twórcom Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN to się udało. To miejsce kultury, edukacji, ale i zadumy, rozpoznawalne na całym świecie. Bo muzea to nie tylko wystawy. Historie opowiadają też same budynki, w których są zlokalizowane.
- w kategorii Przestrzeń Publiczna - Strefa Kultury w Katowicach
Dzięki śmiałym wizjom architektów tereny poprzemysłowe i dawne kopalnie na Śląsku zmieniają się wielkie centra kultury i rozrywki i biznesu, stając się wizytówką tej części Polski. Taka jest Strefa Kultury w Katowicach, czyli dawne tereny kopalni, na których zrealizowano trzy ogromne inwestycje - obiekt Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskie
i Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

- w kategorii Design wnętrze biuro - agencja reklamowa Ars Thanea
Warszawskie biuro firmy to niezwykła przestrzeń, z miejscem do... grania na konsoli, wygodnymi kanapami, meblami o futurystycznych kształtach czy designerskimi lampami w kształcie pająków.

- w kategorii Design wnętrze centrum handlowe - Dom Handlowy Vitkac.
Obok bryły Domu Handlowego Vitkac nie da się przejść obojętnie. Ale to dewiza krakowskiej rodziny Likusów, która inwestuje w nieruchomości z historią, indywidualnym charakterem, luksusowe i obdarzone niepowtarzalnym klimatem. Dzięki lokalizacji, architekturze i designowi, Vitkac stał się domem dla towarów sygnowanych przez najdroższe światowe marki jak: Louis Vuitton, Gucci, Bottega, Veneta, Yves Saint Laurent, Lanvin czy Gorgio Armani.
- w kategorii Design wnętrze - handlowo-usługowe - sieć Kawiarni Green Caffe Nero
Moda na sieciowe kawiarnie trwa już od dobrych kilku lat. To trudny biznes, w którym wygrywa się nie tylko zapachem świeżo palonej kawy, ale przede wszystkim atmosferą. - Jesteśmy
w biznesie kreowania prywatnego miejsca w przestrzeni publicznej - powiedział założyciel Green Cafe Nero Adam Ringer.

- w kategorii Design-wnętrze hotel - Hotel Bristol w Warszawie
Hotel Bristol istnieje od ponad wieku, ale wciąż - zwłaszcza po przeprowadzonej renowacji,
w wyniku której udało się połączyć ducha art deco i art nouveau oraz podkreślić romantyczną historię hotelu - wyznacza najwyższe standardy na hotelarskim rynku w Polsce i na świecie.
W kategorii Design wnętrze obiekt publiczny - Teatr Szekspirowski w Gdańsku
Nowoczesna architektura Teatr Szekspirowskiego została wpisana w średniowieczno-renesansowy kontekst, a odważna wizja włoskiego projektanta Renato Rizzi nie pozwala widzowi przejść obok obiektu obojętnie.
Zwycięzcy Property Design Awards 2016 zostali wyłonieni decyzją Jury i głosami Czytelników portalu Propertydesign.pl. Galę wręczenia nagród poprowadził Piotr Kraśko.

4 DESIGN DAYS w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach to spotkanie profesjonalistów, w którym udział wzięło ponad 3 tys. osób - architekci i projektanci, producenci
i przedstawiciele firm usługowych oraz deweloperów. Sesje tematyczne obejmowały m.in. problematykę roli wzornictwa w rozwoju biznesu oraz miast przyszłości, dyskusje o tym co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie. W weekend 13-14 lutego odbyły się Dni Otwarte - ekspozycja ponad 100 producentów mebli i wyposażenia wnętrz, prezentacje użytecznych i designerskich produktów, a także wystawy, m.in. 7m2 - Przegląd młodego pokolenia śląskich architektów.
###

4 DESIGN DAYS to wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa, które odbyło się
w dniach 11- 14 lutego 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Przez cztery dni ikony światowego i polskiego designu, architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy dyskutowali o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie. Spotkaniu towarzyszył szereg imprez, w tym Regionalne Property Forum Katowice i Housemarket Forum Silesia 2016 oraz gale wręczenia nagród dla branży.

Organizatorem 4 DESIGN DAYS jest Grupa PTWP SA, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl i propertydesign.pl, właściciel 100 procent udziałów w spółkach Publikator i Publikator.pl, wydających tytuły takie jak: Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Meble Plus, Łazienka oraz dobrzemieszkaj.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym - European Economic Congress (EEC) - największej imprezy biznesowej Europy Centralnej oraz Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, głównej debaty o gospodarce Polski Wschodniej.