WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Lionel Richie wystąpi w Gdańsku - sopockiej ERGO ARENIE 21 lipca 2016 roku.
Właściciel jednej z najbardziej charakterystycznych "ciemnych" barw głosów w branży muzycznej, artysta, który sprzedał ponad 100 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie, a wreszcie laureat m.in. Oscara, statuetki Golden Globe, 5. nagród Grammy i 10. American Music Awards - Lionel Richie  21 lipca wystąpi w ERGO ARENIE.
Sprzedaż biletów ruszy w najbliższy poniedziałek, 22 lutego, o godzinie 10:00.  Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM we współpracy z Radiem Złote Przeboje.

Lionel Richie urodził się w 1949 roku, w amerykańskim Tuskegee w Alabamie. Muzyczna kariera artysty rozpoczęła się na początku lat 70., gdy wokalista występował jako frontman soulowo-funkowej grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak "Easy" oraz "Three Times a Lady". Dekadę później Richie postanowił rozpocząć karierę solową, która bardzo szybko wyniosła go na szczyty notowań międzynarodowych list przebojów. Pierwszy album amerykańskiego piosenkarza, zatytułowany po prostu "Lionel Richie", ukazał się w 1982 roku, błyskawicznie sprzedając się w nakładzie 4 milionów sztuk.

- Lionel Richie to kompleksowo fantastyczny artysta - świetny wokalista i świetny kompozytor. Ma w sobie charyzmę, która jest potrzebna, by osiągnąć sukces. Jestem wielkim fanem jego wczesnej twórczości, czyli grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak "Brick House" czy "Machine Gun". Jest to muzyka, która wciąż zachwyca. Lionel Richie wyglądał w tamtych czasach dość zabawnie, jednak śpiewał tak genialnie, że po prostu musiał rozpocząć karierę solową i pokazać, że Comodorres to tak naprawdę on - zauważa Roman Rogowiecki, znany dziennikarz muzyczny.

Artysta ma dziś na koncie wydanie dziesięciu albumów studyjnych, spośród których ostatni - "Tuskegee" ukazał się w 2012 roku. Richie od wielu lat uważany jest także za jednego z autorów najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów. Polska publiczność w Gdańsku będzie miała wyjątkową okazję zaśpiewać w lipcu największe hity z obszernego repertuaru artysty, obejmującego ponad cztery dekady. 21 lipca w  ERGO ARENIE usłyszymy takie przeboje, jak chociażby: 'Hello', 'Easy', 'Dancing On The Ceiling,' 'Say You Say Me', 'Three Times a Lady' oraz 'All Night Long'.

- Richie zawsze wiedział, co to znaczy napisać dobrą piosenkę. Rozumiał, że muszą to być zarówno ballady, jak i bardziej wesołe utwory. To artysta bardzo wszechstronny - potrafi być liryczny, a także bardziej funkowy i dynamiczny. Posiada ten urzekający głos, który może pociągnąć w każdą stronę i który zawsze się podoba. To po prostu zdolny facet - dodaje Roman Rogowiecki.

Bieżąca trasa koncertowa jest zwieńczeniem niezwykle pomyślnego roku w karierze artysty, w ramach którego Lionel Richie wystąpił m.in. na scenie Glastonbury, a także na tegorocznym rozdaniu nagród Grammy, w trakcie którego został okrzyknięty przez organizację Recording Academy "Człowiekiem Roku MusiCares", za swój wyjątkowy dorobek artystyczny. Choć w latach 1983 - 2015 Lionel Richie odbył niespełna 500 koncertów na całym świecie, przed polską widownią wystąpił zaledwie dwa razy - w 1999 r. na festiwalu w Sopocie oraz w 2010 r. w trakcie koncertu charytatywnego w pałacu prezydenckim. Koncert w  ERGO ARENIE będzie bez wątpienia spełnieniem wieloletnich marzeń dziesiątek tysięcy Polaków!

- Lionel Richie to artysta światowego formatu. Założę się, że każdy zna przynajmniej jedną jego piosenkę, która wywołuje uśmiech na twarzy i przywołuje miłe wspomnienie. To prawdziwa przyjemność móc zaprosić słuchaczy Radia Złote Przeboje na koncert takiego artysty. Do zobaczenia w ERGO ARENIE 21 lipca - mówi Jarosław Barwiak, dyrektor programowy Radia Złote Przeboje.

- Lionel Richie to prawdziwa legenda muzyki R&B, soulu oraz popu, a nad wszystko prawdziwy mistrz tworzenia wspaniałej, koncertowej atmosfery. Występy tego artysty wyprzedają największe obiekty koncertowe na całym świecie, na zawsze pozostając w pamięci ich uczestników. Cieszymy się, że artysta tej klasy przyjął nasze zaproszenie do Polski i będzie miał szansę na nowo oczarować polską publiczność. - dodaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Lionel Richie wystąpi w gdańsko - sopockiej ERGO ARENIE 21 lipca 2016 roku. Wejściówki będzie można nabywać poprzez stronę www.prestigemjm.com, www.eBilet.pl, w kasie nr 3 ERGO ARENY,  oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Sprzedaż biletów ruszy w najbliższy poniedziałek, 22 lutego, o godzinie 10:00.

W najbliższym czasie w ERGO ARENIE:
18-21 lutego 2016 - Exodus Festival
27 lutego 2016 - Polska Noc Kabaretowa 2016
28 lutego 2016 - LOTOS Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
28 lutego 2016 - PGE Atom Trefl Sopot - BKS Aluprof Bielsko-Biała
4-6 marca 2016 - DAVIS CUP: Polska - Argentyna
12 marca 2016 - LOTOS Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Warszawska
14 marca 2016 - Gregorian
20 marca 2016 - The Show a Tribute to ABBA
24 marca 2016 - LOTOS Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-
30 kwietnia 2016 - Hans Zimmer Live On Tour 2016 -
2 czerwca 2016 - Andre Rieu
Więcej informacji na www.ergoarena.pl