WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Forum Demokracji Osobistej - już wkrótce w Gdańsku
Personal Democracy Forum PL CEE 2016 Informacja prasowa

W dniach 17-18 marca 2016 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się Forum Demokracji Osobistej - Personal Democracy Forum PL CEE. To największe w Europie wydarzenie poświęcone nowym technologiom, demokracji oraz zaangażowaniu obywatelskiemu, miejsce spotkań ludzi aktywnych i pragnących wpływać na zmiany społeczne.

W tym roku ponad 40 ekspertek i praktyków oraz ponad 300 uczestników z całej Europy od Bałkanów po Kaukaz wraz z partnerami z USA i gośćmi z innych kontynentów spotkają się w Gdańsku, kolebce ruchów demokratycznych, aby rozmawiać o zaangażowaniu obywateli w zwalczanie podziałów ideologicznych generowanych przez radykalne narracje w internecie, a także o możliwych scenariuszach odnawiania więzi obywatelskich w celu znalezienia nowych standardów gwarantujących obiektywizm opinii, neutralność wypowiedzi medialnych oraz wspierających skuteczny dialog społeczny. To już czwarta edycja PDF PL CEE. W poprzednich latach Forum zgromadziło ponad 900 osób z 36 krajów.

Od pierwszej edycji, trzy lata temu, łączymy ze sobą różne środowiska: administrację publiczną, aktywistów, organizacje pozarządowe, polityków. Tegoroczny temat - Co łączy obywateli? - jest dla nas naturalny i jednocześnie bardzo potrzebny. Czas bardziej krytycznie zastanowić się, jak technologia wpływa na społeczeństwo oraz debatę publiczną - Jakub Górnicki, członek Zarządu Fundacji ePaństwo.

W pierwszym dniu wydarzenia 15 zaproszonych ekspertów i ekspertek reprezentujących organizacje pozarządowe, administrację publiczną, instytucje technologiczne będzie dyskutować o tym, co dzieli, a co łączy obywateli w kontekście internetu i nowych technologii oraz prezentować innowacyjne rozwiązania wspierające rozwój demokratycznego społeczeństwa informacyjnego. Drugi dzień konferencji będzie się składał z czterech bloków 50-minutowych warsztatów tematycznych prowadzonych przez praktyków - przedstawicieli środowisk pozarządowych, mediów, instytucji publicznych, administracji - z Polski i zagranicy.

17 marca wystąpi m.in.  Jennifer Pahlka (USA) - założycielka i dyrektor zarządzająca Code for America, w Białym Domu pracowała nad kształtowaniem polityki cyfrowej,  Václav Štětka (Czechy) - wykładowca na Uniwersytecie Karola w Pradze specjalizujący się w tematyce mediów i globalizacji, Sheba Najmi (Pakistan) - dziennikarka, założycielka Code for Pakistan, organizatorka pierwszego społecznego Hackathonu w Pakistanie; absolwentka Uniwersytetu Stanforda, Rebecca Rumbul (Wielka Brytania) - kierownik Działu Badań w brytyjskiej organizacji mySociety oraz stały komentator polityczny dla BBC w Walii, Krzysztof Izdebski (Polska) -  prawnik specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej, prawnych aspektach kontroli społecznej oraz przeciwdziałaniu korupcji, Sandor Lederer (Węgry) założyciel i prezes organizacji K-monitor, od szeregu lat obserwującej mechanizmy węgierskiej polityki i inni.

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się na stronie: http://epf.org.pl/pl/wydarzenia/pdfplcee16/. Koszt biletu: 20zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Bieżące informacje na temat konferencji można również śledzić na wydarzeniu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/1690074087886940/.

Forum odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w dniach 17-18 marca 2016 roku w godz. 10-18. Pierwszego dnia organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne w języku polskim i angielskim. Sesje drugiego dnia będą prowadzone w języku polskim i angielskim. Konferencja będzie transmitowana na żywo.

PDF PL CEE 2016 organizowany jest przez Fundament we współpracy z TechSoup Polska, Miasto Gdańsk i TransparenCEE. Wydarzenie jest wspierane przez Koduj dla Polski, Personal Democracy Media, Code for All, Teplitsa. Sponsorami konferencji są Departament Stanu USA w ramach Programu "Promocja technologii dla przejrzystości i odpowiedzialności", Omidyar Network oraz Google.

Kontakt z organizatorem:

Joanna Przybylska
asia.przybylska@epf.org.pl
Fundacja ePaństwo
tel. 660 614 975
www.epf.org.pl
biuro@epf.org.pl
W dniach 17-18 marca 2016 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się Forum Demokracji Osobistej - Personal Democracy Forum PL CEE. To największe w Europie wydarzenie poświęcone nowym technologiom, demokracji oraz zaangażowaniu obywatelskiemu, miejsce spotkań ludzi aktywnych i pragnących wpływać na zmiany społeczne.