WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańskie obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski
Konferencja, debata, wystawy, koncerty poświęcone obchodom 1050 rocznicy Chrztu Polski odbywać się będą od czerwca do końca roku w Gdańsku.1050 rocznica Chrztu Polski to wydarzenie ważne z powodów religijnych, historycznych, kulturowych i społecznych. W Gdańsku prace komitetu obchodów odbywają się pod przewodnictwem Gdańskiego Towarzystwa Naukowego. Komitet jest w trakcie ustalania ramowego programu i kalendarza wydarzeń zaplanowanych od czerwca do końca roku. Zaplanowano już na październik konferencję naukową, która podejmie temat Chrztu Polski w wielu kontekstach, a w której wezmą udział specjaliści z całej Polski.

Jest to okazja byśmy wspólnie, w szerokim gronie specjalistów ze świata nauki, religii i sztuki zastanowili się jaki wpływ na gdańszczan i Gdańsk miał Chrzest Polski. - podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Obchody objęli swoim patronatem:

Dariusz Derlich Wojewoda Pomorski, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański, Ks. Bp Marcin Hintz Biskup Ewangelickiej Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska