WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Srebrny Laur dla Gdańska
Dzisiaj Miasto Gdańsk otrzymało Srebrny Laur 25-lecia Związku Miast Polskich podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich. Odebrał go Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.Wczoraj i dziś w Dąbrowie Górniczej odbywa się XXXVII Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich. Dzisiaj, drugiego dnia spotkania samorządowców podczas uroczystej gali, 25 wybranych przez Kapitułę miast członkowskich ZMP, zostało uhonorowanych Srebrnymi Laurami na Srebrny Jubileusz Związku. Gdańsk został wyróżniony za wybitne rozwiązania i osiągnięcia w rozwoju miasta i zarządzania nim w minionym 25-leciu.

Prezydent Piotr Kowalczuk odbierając srebrny laur dziękował w imieniu gdańszczan - Realizacja marzeń i oczekiwań mieszkańców Miasta Wolności i Solidarności możliwa jest dzięki wizji oraz odwadze prezydenta Pawła Adamowicz. Mądry i zrównoważony rozwój zawsze w myśl zasady opisanej w herbie wielkim bez strachu, ale z rozwagą.W uzasadnieniu nagrody czytamy:

Za pielęgnowanie etosu Solidarności - odważny projekt budowy Europejskiego Centrum Solidarności , a także pokazanie, że etos ten to nie tylko historia, ale i teraźniejszość. Gdańsk jest miastem solidarnym, budzi dziś powszechne uznanie w kraju i za granicą jako osiągnięcie architektoniczne i ośrodek godnego upamiętnienia polskiej drogi ze swoimi mieszkańcami. Po powodzi w Oruni miasto zmieniło wcześniejsze decyzje inwestycyjne, zaciągnęło dodatkowy kredyt, by pospieszyć z pomocą mieszkańcom tej dzielnicy.

Gdańsk to laureat wielu rankingów - "Rzeczpospolitej" i "Wspólnoty", lider wykorzystania środków z UE, inwestycji transportowych i infrastrukturalnych, sieci rowerowych, gospodarki mieszkaniowej.


Więcej informacji na stronie: http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Srebrny-Laur-dla-Gdanska,a,49883