WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańszczanie mniej tracą przez korki
Strategia komunikacyjna Gdańska przynosi rezultaty. Opublikowany w marcu IV już raport Deloitte i Targeo.pl o korkach w 7 największych miastach Polski potwierdza, że mieszkańcy naszego miasta coraz mniej tracą przez stanie w korkach.


Co najmniej 3,8 mld zł stracili w 2015 roku kierowcy z powodu korków w siedmiu największych polskich miastach - szacuje firma doradcza Deloitte. Dziennie w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku strata wynosiła średnio 14,6 mln zł. Straty to nie tylko paliwo, ale również czas.Uwzględniając czas tracony w korkach i straty kierowców, za najbardziej zakorkowane miasto Polski w 2015 r. w swoim raporcie Deloitte uznała Wrocław. Drugie miejsce zajął Kraków, a trzecie Poznań.


Warto jednak dodać, że w trzech miastach - w Gdańsku, Łodzi i Katowicach straty udało się radykalnie zmniejszyć: w Gdańsku straty spadły z 68 proc. średniego miesięcznego zarobku do 43 proc. w zeszłym roku. Zdaniem twórców raportu to zasługa władz miejskich, które konsekwentnie wprowadzają strategię komunikacyjną.


- Wyniki raportu bardzo cieszą. Wiele lat temu w Gdańsku postawiliśmy na nowoczesną komunikację drogową i publiczną, na którą przeznaczyliśmy miliardy złotych i są efekty! Trasy: Słowackiego, Sucharskiego, system TRISTAR, wprowadziły nową jakość na gdańskie drogi, a z drugiej strony inwestycje w nowoczesny tabor autobusowy i tramwajowy nakłaniają do korzystania z transportu zbiorowego, co wpływa na zmniejszenie ruchu samochodowego. Gdańsk jest liderem w wykorzystaniu środków unijnych i dzięki nim po Gdańsku, naszej metropolii jeździ się lepiej. Nie osiadamy jednak na laurach. Konsekwentnie będziemy realizować kolejne inwestycje - zapowiada, komentując wyniki raportu, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.


Pełny raport dostępny pod adresem:

http://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/public-sector/articles/raport-koszty-stania-w-korkach-2015.html
Gdańszczanie mniej tracą przez korki