WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Pierwszaki wraz z prezydentem uczą się z tabletów
Co robią tablety w szkole? Zobacz jak pierwszoklasiści będą uczyć się matematyki i języka angielskiego na pierwszej szkolnej Tableciarni. Jutro 10 marca o godz. 11: 15 w Szkole Podstawowej nr 27 w Gdańsku wraz z dziećmi korzystać z tabletów będzie Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.Jutrzejsza tabletowa lekcja w klasie pierwszej w Szkole Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku przy ul Srebrniki 10 to początek nowego etapu edukacyjnego w gdańskich szkołach. Podczas pokazowej lekcji zaprezentowane zostanie, w jaki sposób można połączyć tradycyjne metody nauczania z najnowszą technologią. Czas na szkolną Tableciarnie.-Prowadząc lekcje z tabletami, chcemy pokazać, że mogą one służyć nie tylko do gier i przeglądania stron www. Możliwość ich wykorzystania w edukacji jest naprawdę ogromna, mnogość darmowych aplikacji, sprawia, że każdą lekcje przedmiotową można przeprowadzić w sposób bardzo atrakcyjny dla ucznia bez względu na jego wiek - podkreśla Anna Krause wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 27 w Gdańsku. Należy oczywiście podkreślić, że nie chodzi o zastąpienie starych, sprawdzonych metod nauczania, a jedynie o ich wsparcie, pamiętając, że nie ma jednej drogi do osiągnięcia celu, jakim jest rozwój dziecka - dodaje Krause.Lekcja pokazowa rozpocznie się o godz. 11: 15 w sali nr 16 na pierwszym piętrze w Szkole Podstawowej Nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku przy ul Srebrniki 10.
Podczas lekcji można robić zdjęcia.Szkołę Podstawową Nr 27 rodzice mogą odwiedzić i zapoznać się z jej ofertą podczas dni otwartych w najbliższą sobotę 12 marca. W ten dzień kolejne gdańskie szkoły podstawowe otwierają swoje drzwi dla rodziców i dzieci pięcioletnich i sześcioletnich. Tak by rodzice zobaczyli jak wygląda miejsce, w którym od nowego roku szkolnego edukację rozpoczną ich dzieci. Do dyspozycji rodziców będą nauczyciele oraz specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych. Będzie można zobaczyć jak wyglądają sale do nauki i zabawy i jaka ofertę dla najmłodszych przygotowały gdańskie podstawówki.


Tak jak w zeszłym tygodniu, rozmawiać z rodzicami podczas dni otwartych będzie również Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

- Rozmowy z rodzicami są dla mnie bardzo ważne. Dzięki nim wiem, jakie są ich oczekiwania. Jak wspólnie możemy uczynić szkołę miejscem, w którym ich dziecko będzie mogło spędzać czas w atmosferze sprzyjającej jego rozwojowi - mówi Kowalczuk. Prezydenta będzie można spotkać o godz. 10 w Szkole Podstawowej Nr 79 przy ul. Kołobrzeskiej 49.

W najbliższą sobotę 12 marca kolejne szkoły podstawowe zapraszają:
Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Łąkowa 61
Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Słabego 6
Szkoła Podstawowa Nr 11 ul. Stryjewskiego 28
Szkoła Podstawowa Nr 12, ul. Człuchowska 6
Szkoła Podstawowa Nr 16, ul. Ubocze 3
Szkoła Podstawowa Nr 17, ul Czarnieckiego 2
Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Krasickiego 10
Szkoła Podstawowa Nr 21, ul. Na Stoku 43
Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Opacka 7
Szkoła Podstawowa Nr 27, ul. Srebrniki 10
Szkoła Podstawowa Nr 44, ul. Jagiellońska 24
Szkoła Podstawowa Nr 45, ul. Matki Polski 3a
Szkoła Podstawowa Nr 48, ul. Burzyńskiego 10
Szkoła Podstawowa Nr 50, ul. Grobla IV8
Szkoła Podstawowa Nr 52, ul. Kościuszki 111
Szkoła Podstawowa Nr 58, ul. Skarpowa 3
Szkoła Podstawowa Nr 59, ul. Modra 2
Szkoła Podstawowa Nr 76, ul. Jagiellońska 14
Szkoła Podstawowa Nr 79, ul. Kołobrzeska 49
Szkoła Podstawowa Nr 81, ul. Siedleckiego 14
Szkoła Podstawowa Nr 83, ul. Stokłosy 1
Szkoła Podstawowa Nr 85, ul. Stolema 59
Szkoła Podstawowa Nr 88, ul. Boguckiego 44
Szkoła Podstawowa Nr 89, ul. Szyprów 3