WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańskie nagrody dla społeczników i organizacji pozarządowych
Uroczysta gala wręczenia Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego dla Gdańskiej Organizacji Pozarządowej roku 2015, Gdańskiego Społecznika roku 2015 oraz Młodzieżowego Społecznika roku 2015 odbędzie się 19 marca o godz. 11:30 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Galę poprzedzi obywatelska debata pt. Nowe role mieszkańców i organizacji pozarządowych w zmieniającej się rzeczywistości społecznej.

Po raz piętnasty wręczone zostaną nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego. Nagrodę tę ustanowił Prezydent Miasta Gdańska w 2001 roku dla podkreślenia roli i wkładu organizacji pozarządowych w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i rozwiązywaniu lokalnych problemów. W tym roku nagroda przyznawana będzie w kategoriach: dla Gdańskiej Organizacji Pozarządowej i dla Gdańskiego Społecznika za rok 2015. Po raz pierwszy nagroda trafi także do Młodzieżowego Społecznika Roku 2015. Nagroda jest formą docenienia społecznych działań gdańszczan zarówno w organizacjach pozarządowych, jak i indywidualnie.

Przypomnijmy, że Lech Bądkowski (zmarły w 1984 r.) - współtwórca "Solidarności", działacz społeczny i kaszubski, swoją działalnością znacząco wpłynął na kształt gdańskiej kultury i przyczynił się do rozwoju samorządności lokalnej.

Galę poprzedzi debata obywatelska pt. Nowe role mieszkańców i organizacji pozarządowych w zmieniającej się rzeczywistości społecznej, na którą zapraszamy wszystkich gdańszczan. Początek debaty o godz. 9:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącym ul. Wałowa 1 w Gdańsku. Debatę rozpocznie wykład Jacka Gralczyka pt. Współczesna rola organizacji pozarządowych na tle aktualnych trendów społecznych i związanych z nimi wyzwań. W debacie udział wezmą m.in. Przemysław Kluz z Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, Joanna Cwojdzińska z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Jerzy Boczoń z Fundacji Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, Roger Jackowski z Gdańskiej Kampanii Rowerowej. Podczas gali zaprezentowany będzie Krajobraz współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi, który przedstawi Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 17 marca 2016 roku pod numerem telefonu - 694 464 007, lub za pośrednictwem poczty e-mail - potwierdzenia@fundacjagdanska.pl

Lista nominowanych:

Gdański Społecznik Roku

    Małgorzata Biernat
    Marta Trzebiatowska
    Barbara Średniawa

Gdańska Organizacja Pozarządowa Roku

    Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście
    Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi  Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy w Sobieszewie
    Instytut Metropolitalny
    Polski Związek Głuchych Oddział Pomorski
    Stowarzyszenie WAGA
    Stowarzyszenie "INNE jest piękne"

      7.Gdańska Spółdzielnia Socjalna

Młodzieżowy Społecznik Roku

    Weronika Maćkiewicz
    Daria Powroźnik,
    Szymon Krawczuk,
    Dominika Majewska,
    Kevin Leszek Drill,
    Zuzanna Madzińska,
    Katarzyna Mania,
    Alicja Ptasińska,
    Nikola Kleszczewska,
    Jan Perucki.