WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska spotka się z premier Beatą Szydło w sprawie Programu 500 plus
W poniedziałek 14 marca Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska, na zaproszenie Premier Beaty Szydło, weźmie udział w spotkaniu dotyczącym uruchomieniu wypłat w ramach programu "Rodzina 500 plus". Spotkanie odbędzie się w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, wezmą w nim udział Prezydenci Miast oraz Wojewodowie.

Podczas spotkania Paweł Adamowicz zaprezentuje stopień przygotowania miasta do wypłat w ramach programy 500 plus.Szacuje się że w Gdańsku z Programu 500 plus skorzysta od 20 do 23 tys. rodzin (43 - 48 tys. dzieci). Przewidywany roczny budżet realizacji zadania wynosi 250-280 mln zł. Świadczenie wychowawcze w Gdańsku będzie wypłacał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Od pierwszego kwietnia rozpocznie się przyjmowanie wniosków w Programie 500 plus.


W trosce o gdańszczan przygotowano wiele przyjaznych dla mieszkańców sposobów składania wniosków. Uruchomionych zostanie 18 punktów na terenie Gdańska, gdzie będzie można złożyć wnioski. Mieszkańcy będą mieli możliwość telefonicznego umówienia się w celu złożenia wniosku. Wnioski będzie można też składać przez internet (ePUAP, Empatia, banki, ZUS).


W drugiej połowie marca rozpocznie się akcja informacyjna skierowana do gdańszczan dotycząca Programu 500 plus. W jej ramach uruchomiona zostanie specjalna infolinia, w lokalnych mediach będą dyżury specjalistów odpowiadających na pytania mieszkańców. Na stronie miasta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie umieszczone zostaną specjalne serwisy dedykowane programowi.