WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Otwórz się na pomoc. psychologiczną
W poniedziałek 14 marca rusza gdański Tydzień wsparcia psychologicznego. Gdańszczanie będą mogli skorzystać z bezpłatnych spotkań z psychologami, wziąć udział w warsztatach, wykładach i seminariach.Rozpoczynający się Tydzień wsparcia psychologicznego to różnego rodzaju spotkania, które mają popularyzować wiedze o zdrowiu psychicznym i zapobiegać stygmatyzacji i alienacji osób korzystających z pomocy psychologicznej.

Jak mówią organizatorzy - Pragniemy, aby zagadnienia, dotąd najczęściej będące przedmiotem dyskusji specjalistów stały się tematem debaty publicznej z udziałem mieszkańców Gdańska i profesjonalistów? Chcielibyśmy zaprezentować różne formy pomocy i wsparcia psychologicznego w sposób prosty, ułatwiający udzielenie odpowiedzi na pytanie "Czy to może być dobre także dla mnie?". Jak podkreśla Katarzyna Wieczorek, jedna z organizatorek Tygodnia - korzystanie z pomocy psychologicznej to przejaw dojrzałości i zdrowego dbania o siebie.14 marca, godz. 12.00 w auli Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (ul. J. Bażyńskiego 4) odbędzie się debata inauguracyjna Tygodnia wsparcia psychologicznego. W debacie udział wezmą eksperci ( B.Borys, M.Szulc, K.Wieczorek, M.Fierske, K.Szarzała), prowadzić ja będzie red. Hannę Wilczyńską-Toczko z Radia Gdańsk. Podczas debaty specjaliści rozmawiać będą o różnych formach pomocy psychologicznej. Kiedy należy udać się do psychologa, kiedy do psychoterapeuty, a kiedy do psychiatry. Po debacie odbędzie się prezentacja książki "Uczę się ciebie człowieku" autorstwa Bogusława Borysa.


Wszystkie działania odbywające się w trakcie tygodnia są bezpłatne, obowiązują jedynie zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Zapisy prowadzone będą podczas spotkania inaugurującego.


Od 14 do 20 marca odbywać się będą dni otwarte w gdańskich placówkach udzielających pomocy psychologicznej, gdzie będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych wizyt. W ramach konsultacji w publicznych ośrodkach i prywatnych placówkach pomocy, będzie możliwe wstępne rozeznanie problemu oraz uzyskanie informacji o dalszej drodze postępowania i możliwościach korzystania z dalszego wsparcia.

Lista ośrodków, placówek, gabinetów, w których skorzystać będzie można z bezpłatnych porad, konsultacji będzie dostępna w czasie spotkania 14 marca.


Codziennie podczas Tygodnia wsparcia psychologicznego w godz. 8-13.00 bezpłatną pomoc psychologiczną będzie można uzyskać w punkcie konsultacyjnym Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień przy ul. Dyrekcyjnej 5 na 4 piętrze w Gdańsku.W godzinach funkcjonowania poradni można uzyskać poradę telefoniczną lub umówić się na spotkanie indywidualne pod numerem tel. 58 320 44 04

Pomoc mogą uzyskać rodzice i opiekuni doświadczających trudności wychowawczych z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą uzyskać wskazówki, zmienić swoje podejście do dziecka  albo odreagować własne frustracje. Studenci, którzy znaleźli się w sytuacji kryzysowej, borykają się z trudnymi emocjami, chcą o tym porozmawiać z psychologiem i zastanowić się, co dalej robić, żeby rozwiązać swój problem. .A także mieszkańców Gdańska, którzy potrzebują pomocy psychologicznej.

Czynna będzie także NetPoradnia gdzie można uzyskać pomoc psychologiczną w formie mailowej pod adresem e-mail:netporadnia@gcpu.pl. Konsultacje są bezpłatne, a odpowiedzi udzielają psycholodzy, pedagodzy, terapeuci Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.


Wybrane propozycje warsztatów:


15 marca - Jak być dobrym rodzicem i budować satysfakcjonującą więź z dzieckiem - wykład w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie (Gdańsk, ul. K. Leczkowa 1A)


17 marca - Dziecko na zakręcie. Sytuacja dziecka krzywdzonego i nasze reakcje - warsztat w Centrum Interwencji Kryzysowej, Fundacja Dzieci Niczyje (Gdańsk, pl. ks. Gustkowicza 13)


18 marca -Jaka matka, taka córka.? O znaczeniach relacji z matką dla życia kobiety - seminarium warsztatowe w Fundacji Wspierania Rodzin Przystań (Gdańsk, ul. Mickiewicza 9/11)


18 marca Pomoc psychologiczna, - jaka, kiedy, dla kogo? - warsztat w Gdańskim Ośrodku Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży (Gdańsk, ul. Racławicka 17)


Organizatorami tygodnia są: Zespół Interdyscyplinarny, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Fundacja Wspierania Rodzin Przystań, Fundacja Dzieci Niczyje oddział Gdańsk.

Patronem merytorycznym jest Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej www.psychodynamika.pl

" Otwórz się na pomoc.Tydzień wsparcia psychologicznego" odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańsk.

Na stronie http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Otworz-sie-na-pomoc-psychologiczna,a,50177

dostępna jest lista punktów, gdzie podczas Tygodnia wsparcia psychologicznego będzie można uzyskać pomoc.