WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
ograniczenie ruchu na ul. Okopowej w kierunku Pruszcza Gdańskiego
UWAGA KIEROWCY: BĘDZIE OGRANICZENIE WYSOKOŚCI POJAZDÓW W TUNELU NA UL. OKOPOWEJ

W najbliższy piątek, 18 marca, wprowadzone zostanie kolejne ograniczenie ruchu na ul. Okopowej w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Przez tunel pod Węzłem Unii Europejskiej nie będą mogły przejeżdżać pojazdy o wysokości powyżej 3,40 m. Objazd został wyznaczony przez al. Armii Krajowej i Węzeł Groddecka. W kolejnym tygodniu takie ograniczenie zostanie wprowadzone również na jezdni ul. Okopowej w kierunku centrum Gdańska. Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu przez Podwale Przedmiejskie. Nowe zmiany będą obowiązywały przez ok. 4-5 tygodni. Prace na ul. Okopowej prowadzone są w ramach projektu Forum Gdańsk, który obejmuje stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej z kompleksem handlowym w samym centrum Gdańska oraz modernizację układu drogowego wokół obiektu.

- Trwają prace mające na celu przedłużenie tunelu w ciągu ul. Okopowej. Teraz będziemy pracować nad konstrukcją stropu, dlatego konieczne jest wprowadzenie ograniczenia skrajni drogi - powiedział Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w Doraco - firmie, która jest generalnym wykonawcą infrastruktury drogowej w ramach inwestycji Forum Gdańsk.

Przejazd tunelem w ciągu ul. Okopowej w kierunku Pruszcza Gdańskiego jest tymczasowo zamknięty od 23:30 do 5:00. W tych godzinach kierowcy mogą przejeżdżać bezpośrednio przez Węzeł Unii Europejskiej. Przedłużenie tunelu umożliwi w przyszłości komunikację po budowanych obecnie nowych wiaduktach na al. Armii Krajowej oraz powstanie węzła przesiadkowego integrującego komunikację autobusową, tramwajową i kolejową na istniejących wiaduktach AK.


O Forum Gdańsk

Forum Gdańsk to nowa, atrakcyjna przestrzeń publiczna z kompleksem handlowym, która powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.


Forum Gdańsk zaoferuje 62 000 m2 powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.
W ramach projektu Forum Gdańsk miasto zyska nowe rozwiązania infrastrukturalne. Na przebudowanym wiadukcie w ciągu al. Armii Krajowej powstanie węzeł przesiadkowy, który zintegruje komunikację autobusową, tramwajową i kolejową, w tym uruchomiony w 2015 roku przystanek SKM Gdańsk Śródmieście. Dzięki temu kompleks będzie doskonale skomunikowany ze wszystkimi częściami Trójmiasta oraz z regionem. Ponadto przebudowa wiaduktu usprawni przejazd do i z centrum Gdańska. Dogodny dojazd do obwodnicy trójmiejskiej sprawi, że do Forum Gdańsk z łatwością dostaną się również zmotoryzowani.


Targ Rakowy stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski. Powstanie też ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie biegnąca pod budynkami wzdłuż torów kolejowych. Usprawni ona przejazd przez teren Forum Gdańsk. W rejonie inwestycji zmodernizowanych zostanie sześć skrzyżowań. Zrewitalizowane zostanie również przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie.Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Gdańsk stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.
O Multi
Multi to jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to platforma nieruchomości handlowych dysponująca wysokim kapitałem i zorientowana na wzrost, której działalność koncentruje się na generowaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu. Realizowane przez firmę projekty stają się często katalizatorem rozwoju ekonomicznego i społecznego miast i regionów. Od swojego powstania w 1982 roku, Multi zajmowało się ponad 180 projektami. Obecnie Multi jest właścicielem lub zarządcą 84 centrów handlowych.
Multi działa w 12 krajach, w tym w Holandii, gdzie znajduje się centrala firmy. Pozostałe kraje, w których obecne jest Multi, to Belgia, Czechy, Hiszpania, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy i Turcja.