WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Miasto Gdańsk wspiera Archidiecezję w działaniach promocyjnych podczas Dni diecezji poprzedzające obchody centralne Światowych Dni Młodzieży.
W Gdańsku Dni diecezji odbywać się będą od 20 do 25 lipca br. Miasto Gdańsk przyłącza się do tych przygotowań wspierając je działaniami organizacyjnymi oraz promocyjnymi. Zapewni wsparcie w sprzęcie i ludziach podczas organizowanego w tych dniach Festiwalu Młodych oraz polowej mszy świętej na Placu Solidarności. W planowanych wydarzeniach udział brać będą mieszkańcy oraz pielgrzymi przybyli do Gdańska z całego świata. Zaangażowanie Miasta Gdańska wynosić będzie 400 tys zł.
Dni w Diecezjach poprzedzają obchody centralne Światowych Dni Młodzieży, obchodzone w tym roku w Krakowie. Dni Diecezjach to czas kiedy młodzież z całego świata przybywająca na ŚDM podróżuje po kraju, w którym się one odbywają i poznaje jego specyfikę i kulturę. Na tym etapie nie brakuje wycieczek turystycznych, wspólnych zabaw, a także zaangażowania społecznego w różne dzieła i projekty przygotowane przez organizatorów.
31 Światowe Dni Młodzieży odbywać się będą w dniach 27 - 31 lipca w Krakowie. Informację tą podał papież Franciszek podczas mszy kończącej 28. Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w 2014 r.Będą to drugie Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Podczas ŚDM w Krakowie z młodzieżą spotka się Papież Franciszek.