WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Miasto niepokorne. Debata w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku
W środę 23 marca o godz. 17.30 w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku rozpocznie się debata pt. "Miasto niepokorne. Gdańsk wobec władzy centralnej w przeszłości i obecnie".

Wezmą w niej udział: Paweł Adamowicz, polityk, prawnik, prezydent Gdańska, Jolanta Banach, polityk, nauczycielka, b. wiceminister gospodarki, Adam Hlebowicz, dziennikarz, historyk, dyrektor Radia Plus w Gdańsku, prof. Michael G. Müller, historyk, Uniwersytet Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze oraz Krzysztof Skiba, muzyk, satyryk, w okresie PRL działacz opozycyjnego Ruchu Wolność i Pokój. Moderatorem debaty będzie Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej Trójmiasto".

- W ostatnich latach niektórzy nieco na wyrost tytułowali się "dziennikarzami niepokornymi". W środę z naszymi gośćmi będę chciał porozmawiać o prawdziwie niepokornym mieście - mówi Mikołaj Chrzan. - Gdańsk w przeszłości buntował się przeciwko Krzyżakom, przeciwko królom, przeciwko władzom PRL. Z buntu gdańszczan narodziła się zwycięska "Solidarność". Czy ślady tej niepokorności są obecne w naszym mieście i dzisiaj? Czy w obecnej sytuacji politycznej Gdańsk idzie własną drogą? Czy warto być niepokornym, nawet gdy płaci się za to wysoką cenę? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukali podczas środowej debaty w ECS.

Spotkanie otwiera drugi rok debat towarzyszących kolejnym wydaniom magazynu idei "Gdańsk. Nowe Centrum Europy". Kwartalny magazyn wydawany jest od listopada 2014 r. i ukazuje się w ogólnopolskim zasięgu "Gazety Wyborczej". Jest także tłumaczony na język angielski i rozsyłany do polskich placówek dyplomatycznych oraz do instytucji europejskich. Najnowsze wydanie (znajdzie się z nim także relacja z debaty) ukaże się z "Gazetą Wyborczą" 31 marca. Głównym tematem numeru będzie wolność.

Partnerami debaty organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" są: Miasto Gdańsk, ZKM Gdańsk, GIWK i Europejskie Centrum Solidarności.

Miasto niepokorne. Gdańsk wobec władzy centralnej w przeszłości i obecnie

Środa 23 marca godz. 17.30
Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
pl. Solidarności 1 w Gdańsku
Wstęp wolny