WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Mieszkańcy Gdańska pytają o Programu 500 plus
W ciągu dwóch dni blisko 300 osób skorzystało z możliwości uzyskania informacji o uzyskaniu świadczenia z Programu 500 plus. Pracownicy infolinii oraz punktu informacyjnego przy ul. 3 Maja 9 najczęściej odpowiadają na pytania: jakie są kryteria przyznawanych świadczeń, jak należy wypełnić wnioski lub jakie dokumenty trzeba przygotować. Ponad 30 osób zostało już umówionych na indywidualne wizyty w kwietniu.
Już w marcu mieszkańcy Gdańska posiadający dzieci mogą uzyskać informacje dotyczące składania wniosków w Programie 500 plus.
Informacje o tym jak wypełnić wniosek oraz w jaki sposób skompletować potrzebne dokumenty można otrzymać dzwoniąc na miejską infolinię 800 500 113. Do końca marca infolinia czynna będzie w godzinach 8: 00 do 15:30. W tych samych godzinach można zadzwonić pod numer telefonu 58 326 79 85, gdzie można umówić termin wizyty w dowolnym punkcie.

Jeszcze w marcu wnioski można pobrać od 17 marca w punkcie informacyjnym przy ul. 3 Maja 9 (budynek PUP w Gdańsku). Dostępne są także na stronach internetowy www.gdansk.pl/500plus oraz www.mopr.gda.pl. Na stronach dostępny jest także praktyczny informator jak złożyć wniosek Rodzina 500 plus on-line.

Wnioski po świętach dostępne  będą w gdańskich placówkach edukacyjnych i punktach specjalistycznych.

- Każdy, kto złoży wniosek w ciągu trzech miesięcy, dostanie pieniądze z wyrównaniem - zapewnia Piotr Kowalczuk zastępca Prezydenta ds. polityki społecznej. - Z wypełnionymi wnioskami należy przychodzić od 1 kwietnia. W Gdańsku, oprócz głównej siedziby przy ul. 3 Maja 9, będziemy mieli 17 tymczasowych punktów specjalistycznych z obsługą merytoryczną pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Zachęcam, by mieszkańcy nie szli wszyscy do głównej siedziby. Chodzi o to, by nie było kolejek. Wnioski będą przyjmowane także w sobotę. Warto skorzystać z tej możliwości - dodaje Piotr Kowalczuk.

Wszystkie osoby, które złożą wniosek w okresie od 1 kwietnia do 1 lipca włącznie otrzymają świadczenia z Programu 500 plus.
Osoby otrzymujące świadczenia rodzinne lub z pomocy społecznej mogą skorzystać z pomocy pracownika socjalnego, który pomoże wypełnić oraz odbierze kompletny wniosek.