WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Przebudowa ul. Stągiewnej - kolejny etap prac i zmiana organizacji ruchu od czwartku 31 marca
Trwają prace związane z zagospodarowaniem północnego cypla Wyspy Spichrzów. Zanim na dobre ruszą inwestycje budowlane konieczna jest przebudowa sieci podziemnych połączona z przebudową ulic Stągiewnej, Motławskiej i Chmielnej. Od czwartku 31 marca - zgodnie z zapowiedziami - rozpocznie się kolejny etap prac, a co za tym idzie - ulica Stągiewna zostanie wyłączona z ruchu w całości.Ulica Stagiewna na całej długości zostanie wyłączona z ruchu  kołowego. Dotychczasowy ruch zostanie utrzymany jedynie w ciągu ul. Chmielnej (od ul. Podwale Przedmiejskie).


Ulica Chmielna pełnić będzie funkcję drogi lokalnej dla obsługi komunikacyjnej zlokalizowanej w tym rejonie, zabudowy mieszkaniowej i biurowo-usługowej. Będzie też w dalszym ciągu stanowiła główny dojazd pojazdów budowy dla innych Inwestorów, równolegle  prowadzących prace budowlane na terenie Wyspy Spichrzów.


Ulica Spichrzowa (jako droga bez przejazdu), pozostanie otwarta jedynie dla ruchu mieszkańców przyległej zabudowy, z dojazdem do parkingu podziemnego oraz użytkowników lokali w parterach, przy dodatkowych ograniczeniach związanych z parkowaniem pojazdów, aby umożliwić bezpieczny przejazd wąskim, dwukierunkowym układem jezdnym.Dojazd do ul. Spichrzowej od strony ul. Długie Ogrody będzie możliwy poprzez wyznaczony objazd ul. Łąkową, ul. Podwale Przedmiejskie i ul. Chmielną.


W obrębie robót zostają zachowane ciągi piesze do istniejącej zabudowy, w tym do licznych punktów usługowo-handlowych oraz biur i restauracji. 


Wprowadzone ograniczenia będą obowiązywały do połowy czerwca 2016.