WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Aktywny weekend w Gdańsku
Światowe Dni Zdrowia i Aktywności Fizycznej, obchodzone są w tym roku w Gdańsku 9 i 10 kwietnia. Podczas tego weekendu na gdańszczan czekać będzie wiele aktywności sportowych oraz darmowe badania profilaktyczne. W sobotę zapraszamy na festyn sportowy na Wyspie Sobieszowskiej z licznymi atrakcjami zarówno dla młodszych jak i starszych mieszkańców. Podczas tego festynu będzie także okazja, by wyrazić swoje poparcie dla budowy nowego mostu na wyspę.

Festyn na Wyspie Sobieszewskiej
W sobotę na Wyspie Sobieszewskiej o godz. 11: 00 rozpocznie się Impreza Sportowo - Rekreacyjna w Zespole Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego Nr 1 przy ul. Tęczowej 6. Będzie to okazja do spędzenia rodzinnie i aktywnie czasu wolnego, wygrania atrakcyjnych gadżetów oraz do aktywności fizycznej i sprawdzenia swoich umiejętności w nietypowych konkurencjach sportowych.

Razem dla mostu na Wyspę Sobieszewską
Podczas festynu będzie można uzyskać informacje na temat Jamboree 2023, a także podpisać się pod listem poparcia kierowanym do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie przez Rząd budowy mostu na Wyspę Sobieszewską. Zbieranie podpisów pod listem jest inicjatywą mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej powstałą we współpracy z Radą Dzielnicy,   Stowarzyszeniem Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, Lokalną Organizacją Turystyczną "Wyspa Sobieszewska" oraz Kołem Emerytów "Bursztynek".

- To bardzo cenna inicjatywa, bardzo za nią dziękujemy. Wiem, że podpisy zbierane będą nie tylko podczas festynu. Zbierane są na co dzień w  Gdańskim Archipelagu Kultury  "Wyspa Skarbów" przy ul. Turystycznej. A także w szkołach w Świbnie i  w Sobieszewie oraz w lokalnych sklepach - mówi prezydent Paweł Adamowicz.

Sprawdź swoje zdrowie
W sobotę i niedzielę będzie można wykonać darmowe badania profilaktyczne w Galerii Handlowej Madison oraz Galerii Bałtyckiej. W obu galeriach handlowych od godz. 12: 00 będzie można sprawdzić swój wiek metaboliczny, przeanalizować i skonsultować skład ciała, zmierzyć poziom cukru i ciśnienie. Do dyspozycji mieszkańców będą specjaliści do spraw uzależnień, dietetycy, lekarze, z którymi można będzie skonsultować sytuację zdrowotną dziecka.

Rodzice i nauczyciele po dwóch stronach boiska
W sobotę w czterech gdańskich szkołach podstawowych równocześnie odbywać się będą turnieje gry w piłkę. Świętujmy wspólnie dzień aktywności fizycznej, który stwarza doskonałą okazję spędzenia aktywnie czasu, integracji oraz przeżycia wielu sportowych emocji. Formuła turnieju zakłada, iż drużyny składać się będą z nauczycieli oraz rodziców danej placówki oświatowej. Zachęcamy, by zebrać chętnych ze szkoły, ulicy, dzielnicy i stanąć do sportowej rywalizacji.

Zapraszamy nowo powstałe drużyny do wyboru placówki, w której będą rywalizować w rozgrywkach:
Szkoła Podstawowa Nr 79, ul. Kołobrzeska 49, Gdańsk 80- 391, start godz. 10:00
Zgłoszenia przyjmuje koordynator Turnieju: Jan Ptach, e-mail: jan.ptach@gdansk.gda.pl
Szkoła Podstawowa Nr 12, ul. Człuchowska 6, 80-180 Gdańsk, start godz. 9.00
Zgłoszenia przyjmuje koordynator Turnieju: Dariusz Patalan, e-mail: darekplatan@wp.pl
Szkoła Podstawowa Nr 27, ul. Srebrniki 10, 80-282 Gdańsk, start godz. 9.00
Zgłoszenia przyjmuje koordynator Turnieju: Adam Perzyński, e-mail: dyrektor@sp27gdansk.pl
Pozytywna Szkoła Podstawowa, ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk, start godz. 11.00
Zgłoszenia przyjmuje koordynator Turnieju: Jakub Jastrzębski, e-mail: j.jastrzębski@rodzicenasali.pl
U koordynatorów można uzyskać informacje dotyczące zgłoszenia oraz regulaminu rozgrywek

Światowy dzień zdrowia ustanowiony został przez Światową Organizację Zdrowia. Obchodzone jest corocznie 7 kwietnia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. W tym roku w Gdańsku obchodzony jest wspólnie ze Światowym Dniem Aktywności Fizycznej podczas weekendu 9 i 10 kwietnia.