WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Paweł Adamowicz - Liderem Samorządu
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zwyciężył w rankingu Lider Samorządu, organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Dyplom i statuetkę odebrał dziś wieczorem na uroczystej gali odbywającego się w Krakowie II Europejskiego Kongresu Samorządu.
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zwyciężył w rankingu Lider Samorządu, organizowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Dyplom i statuetkę odebrał dziś wieczorem na uroczystej gali odbywającego się w Krakowie II Europejskiego Kongresu Samorządu.Krakowski Kongres to ponad 70 wydarzeń podzielonych na siedem bloków tematycznych. W imprezie bierze udział ok. 1500 przedstawicieli samorządów, administracji publicznej, rządów i parlamentów, organizacji pozarządowych i biznesu z całej Europy. Pierwszy dzień Kongresu zamknęła dziś uroczysta gala "Lider samorządu", podczas której nagrodzeni zostali najlepsi samorządowcy w trzech kategoriach: gmin wiejskich, gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz miast na prawach powiatu.Organizatorem rankingu "Lider samorządu" jest dziennik "Rzeczpospolita" oraz Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.- W zeszłym roku wręczyliśmy lokalnym włodarzom szczególne wyróżnienia z okazji 25-lecia samorządów. W tym roku takiej okazji już nie ma, ale oceniliśmy osiągnięcia wójtów, burmistrzów i prezydentów miast przez ostatnich dziesięć lat. Po analizie obiektywnych danych dotyczących wszystkim gmin i miast wyłuskaliśmy te, które mogą się pochwalić m.in. największą dynamiką dochodów, inwestycji, a także największym wzrostem liczby ludności i wysokim poziomem wykorzystania funduszy unijnych - mówi Paweł Jabłoński, z-ca redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita".


Tegoroczny "Lider Samorządu" to nagroda dla długodystansowych samorządów. To jest takich, które w długim dystansie (2005 - 2014)w największy stopniu poprawiły swoje zaludnienie oraz wyniki finansowe, jak przychody, inwestycje i pozyskane fundusze unijne. Podstawa są dane prezentowane przez Ministerstwo Finansów.- Warto podkreślić, że dochody budżetu Gdańska przez 10 lat wzrosły o 116.8 proc. podczas gdy przeciętna dla wszystkich polskich gmin w tym okresie wyniosła 84.6 proc - dodaje Paweł Jabłoński.- Jestem bardzo dumny z wyróżnienia. Bardzo dziękuję kapitule, ale najbardziej chciałbym podziękować mojej żonie i córkom, które nie tylko akceptują moją trudną i wymagającą pracę samorządowca, ale też nieustannie mnie wspierają - powiedział Paweł Adamowicz odbierając wyróżnienie. Prezydent Gdańska podkreślił też, że dla efektywnego rozwoju małych ojczyzn niezbędne jest prawidłowe funkcjonowanie państwa - m.in. trójpodział władzy i autonomia samorządów.Tytułem "Lidera Samorządu" Paweł Adamowicz uhonorowany został już po raz drugi. Poprzednio otrzymał go w 2012 roku, w drugiej edycji tego rankingu.