WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Odnaleziono kapsułę czasu z 1869 r.
Przesyłkę odkryli pracownicy firmy, która w ubiegłym tygodniu rozpoczęła prace remontowe. Mimo zamknięcia w zakorkowanej butelce, pisany atramentem dokument nie oparł się upływowi czasu i wymaga pilnej konserwacji.

Właśnie rozpoznajemy możliwości konserwacji dokumentu, co pozwoli nam na odczytanie treści przesyłki - mówi Jacek Skarbek prezes Zarządu GIWK Sp. z o.o. Ta wiadomość z końca XIX wieku zainspirowała nas do tego, aby przygotować przesłanie dla kolejnych pokoleń - dodaje.

Zbiornik Stara Orunia pochodzi z 1869 roku. Do połowy XX wieku służył do zaopatrywania w wodę pitną mieszkańców Gdańska. Został wyłączony z eksploatacji w latach 70-tych XX wieku. Dziś jest jednym z największych i najbardziej wartościowych przyrodniczo siedlisk nietoperzy w Polsce północnej. W niedalekiej przyszłości będzie elementem Gdańskiego Szlaku Wodociągowego i zostanie udostępniony zwiedzającym, zaś w sezonie jesienno-zimowym nadal będzie miejscem hibernacji nietoperzy.

Remont Zbiornika Stara Orunia jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. Gdański Szlak Wodociągowy będzie otwarty dla mieszkańców i turystów w 2018 roku. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną Sp. z o.o.