WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Nowe gimnazja dwujęzyczne w Gdańsku
Na wczorajszej sesji Rady Miasta radni postanowili o utworzeniu w Gdańsku gimnazjów dwujęzycznych. Gimnazja z językiem angielskim powstaną przy dwóch liceach ogólnokształcących.Od nowego roku szkolnego w Gdańsku rozpoczną działalność dwie nowe szkoły. Gimnazja z klasami dwujęzycznymi powstaną przy XX Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta (ul. Dobrowolskiego 6) oraz III Liceum Ogólnokształcącym (ul. Topolowa 7).

- Nowe, publiczne, bezpłatne, autorskie, dwujęzyczne gimnazja powstały, by poszerzyć ofertę szkół dla uczniów zainteresowanych tą formą edukacji. Chcemy zawalczyć o uczniów, którzy potrzebują indywidualnego prowadzenia, a które mogą otrzymać w klasach z programami autorskimi. Do tej pory tacy uczniowie korzystali z oferty szkół niepublicznych, nauczania domowego lub wyjeżdżali do innych miast. Od września znajdą taką ofertę w naszym mieście - mówi Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Gimnazja nie będą miały ustalonych obwodów. Będą przyjmować uczniów z Gdańska oraz całego obszaru metropolitalnego. Rekrutacja do nich rozpocznie się 9 maja, tak samo jak do pozostałych samorządowych gimnazjów.

Próby: zamknięte dla mediów

Media mogą przebywać przez cały czas koncertu