WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Debiut kranówki na 2. PZU Gdańsk Maratonie
Pierwszy raz w historii gdańskich biegów ulicznych podczas 2. PZU Gdańsk Maratonu sportowcy będą się nawadniać wodą. z kranu. Dostarczy ją Saur Neptun Gdańsk, która na co dzień zaopatruje w wodę mieszkańców Gdańska i Sopotu. Jak pokazują badania, jakość wody z gdańskich wodociągów jest zbliżona, a nawet lepsza, niż jakość dostępnych na rynku wód butelkowanych.Dostarczenie wody maratończykom to dla nas olbrzymie wyzwanie, ale i prestiż. Wodę będziemy podawać w 14 z 15 punktów nawadniających na trasie. Tam gdzie organizatorzy podadzą butelkową, nie ma wodociągu - podkreśla Guy Fournier, prezes Saur Neptun Gdańsk. - Na całej trasie dostarczymy biegaczom 60 000 kubków z wodą.

Woda podawana maratończykom podawana będzie wprost z hydrantów, a jej jakość zostanie przed imprezą dodatkowo zbadana w laboratorium SNG.

- Laboratorium SNG jest laboratorium certyfikowanym i badamy łącznie 106 parametrów (zarówno fizykochemicznych jak i bakteriologicznych), mimo że prawo obliguje nas do badań tylko 64. Z badań tych wynika, ze woda którą SNG dostarcza mieszkańcom Gdańska i Sopotu jest nie tylko dobra, ale nawet bardzo dobra. To woda w większości średniozmineralizowana, a więc dostarczy sportowcom niezbędnych im podczas wysiłku mikroelemetów, jak wapń, magnez, potas czy sód - dodaje Guy Fournier.

Wzorem jednego z największych na świecie maratonów w Berlinie, Saur Neptun Gdańsk kompletuje instalacje do rozlewania wody na poszczególnych punktach. Będą to specjalne stojaki z rozdzielaczami pozwalającymi podawać wodę zarówno w punktach odżywczych - na długości 70 metrów, jak i w punktach wodnych, na długości ok. 30 metrów.

- Dbając o najwyższą jakość podawanej wody wszystkie instalacje na maraton wykonujemy z produktów posiadających atesty Państwowego Zakładu Higieny - dodaje Stanisław Mikołajski, dyrektor ds. eksploatacji SNG. - Bezpieczeństwo i komfort osób, które będą spożywać wodę podaną w taki sposób są dla nas najważniejsze.

Woda podawana maratończykom pochodzić będzie z ujęć głębinowych - studni trzecio, czwartorzędowych i kredowych, co oznacza, że jest to woda naturalnie czysta nie wymagająca skomplikowanych metod uzdatniana.