WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdański informator o procedurze wycinki drzew i krzewów
Gdzie znaleźć informacje dotyczące usuwania zieleni? Czy potrzebne jest zezwolenie na zabiegi pielęgnacyjne i przycięcie gałęzi? A na usunięcie obumarłego drzewa? Między innymi na takie pytania znajdziemy odpowiedzi w broszurze, którą przygotował Wydział Środowiska gdańskiego magistratu.

Broszura nosi tytuł "Informator o wycince drzew i krzewów dla osób fizycznych" i liczy dwanaście stron. Jest informatorem, który między innymi przy pomocy grafik i diagramów, podaje wszystkie przydatne informacje dla osób chcących wyciąć drzewa czy pielęgnować zieleń na swoim terenie. Dowiemy się z niego nie tylko kiedy i gdzie trzeba złożyć wnioski, ale także - jak je wypełnić. Na dwóch stronach przygotowano także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pielęgnacji zieleni i wycinki drzew oraz krzewów.

- Broszurę przygotowaliśmy sami w naszym wydziale - podkreśla Maciej Lorek dyrektor Wydziału Środowiska. - Wierzymy, że będzie ona pomocna nie tylko gdańszczanom, ale i mieszkańcom innych miast.
Nakład broszury to trzy tysiące egzemplarzy. Jest ona dostępna w Wydziale Środowiska (który mieści się przy ulicy Kartuskiej 5), będzie także rozdawana podczas akcji promocyjnych organizowanych przez Wydział.

Broszurę można także pobrać tutaj: >>>

Tu natomiast znajduje się opis procedury, wnioski do pobrania i inne informacje dotyczące decyzji zezwalających na usunięcie drzew i krzewów rosnących na terenie Gdańska z wyłączeniem terenów nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków: http://bip.gdansk.pl/urzad-miejski/Decyzja-zezwalajaca-na-usuniecie-drzew-i-krzewow-rosnacych-na-terenie-m-Gdanska-z-wylaczeniem-terenow-nieruchomosci-wpisanych-do-rejestru-zabytkow,a,45008