WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Ruszyła rekrutacja uzupełniająca - są jeszcze miejsca w przedszkolach
W poniedziałek 16 maja ruszyła rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017. To szansa dla tych osób, których dzieci nie znalazły miejsca w placówce edukacyjnej w pierwszym naborze. W gdańskich przedszkolach jest jeszcze 170 wolnych miejsc.

Podczas rekrutacji uzupełniającej prowadzony będzie nabór tylko do tych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, w których pozostały wolne miejsca. Rekrutacja uzupełniająca do gdańskich przedszkoli odbywa się za pośrednictwem platformy GPE. Mogą w niej wziąć udział tylko dzieci, które nie zostały nigdzie przyjęte lub nie brały udziału w rekrutacji właściwej. Obowiązują w niej zasady takie same jak podczas rekrutacji właściwej. Tutaj znajdują się skrócone zasady obowiązujące podczas rekrutacji: https://naborp-kandydat.edu.gdansk.pl/gdansk/Page.mvc/Index . Rekrutacja uzupełniająca kończy się 20 maja godz. 15.00.Przedszkole przy ul. Dąbka

Nowo budowane przedszkole przy ul. Dąbka nie bierze udziału w rekrutacji uzupełniające. Rekrutacja do tej placówki odbędzie się po odbiorze budynku.Przedszkole przy ul. Damroki

W związku z tym, iż otwarcie przedszkola nie nastąpi 1 września, zabezpieczono miejsca dla zrekrutowanych dzieci w innych przedszkolach na terenie Gdańska.

W najbliższych dniach (od 17 do 19 maja) pracownicy Wydziału Rozwoju Społecznego będą kontaktowali się telefonicznie z każdym z rodziców dzieci i uzgadniali najlepsze, w zaistniałej sytuacji, miejsce w innym przedszkolu. Przygotowane zostały propozycje zgodne w miarę możliwości z drugim i trzecim wyborem przedszkola w innych dzielnicach Miasta (wskazanych podczas rekrutacji właściwej).
W środę 18 maja w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 2 przy ulicy Stolema 59 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Po spotkaniu, w sali gimnastycznej (około godziny 17.45)  zapraszamy na spotkanie rodziców, którzy wybrali dla swoich dzieci przedszkole na ul. Damroki. Pracownicy Wydziału Rozwoju Społecznego będą pomagali wybrać najdogodniejszą z możliwych lokalizacji przedszkola dla dzieci biorących udział w rekrutacji.