WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Radni Miasta Gdańska zapraszają na Festyn z okazji Dnia Książki - wtorek godz. 10.00-12.00 Nowy Ratusz
Radni Miasta Gdańska zapraszają we wtorek 24 maja br. na Festyn podsumowujący obchody Światowego Dnia Książki. Podczas dwugodzinnej zabawy od 10.00 do 12.00 - na trawniku i parkingu przed Nowym Ratuszem przy ulicy Wały Jagiellońskie 1 - rozstrzygnięte zostaną też konkursy czytelnicze. Poznamy najlepiej czytające szkoły w Gdańsku oraz najlepszych czytelników ze szkół gimnazjalnych i podstawowych. W sali 007 Nowego ratusza o godz. 9.30 odbędzie się też finał Gdańskiego Mistrza Ortografii. Krótko po godzinie 10.00 przekonamy się kto zdobędzie tytuł gdańskiego mistrza ortografii roku 2016 i otrzyma "mistrzowskie" pióro od Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska.


Festyn organizowany jest przez Radę Miasta Gdańska wraz z gdańskim Pałacem Młodzieży. W Gdańsku od roku 2006, ideę obchodzenia tego święta propaguje Rada Miasta Gdańska.

Na zieleńcach i parkingu Nowego Ratusza na uczniów gdańskich szkół czekać będzie tego dnia wiele atrakcji. Zabawa rozpocznie się już od godzinie 10.00 i potrwa dwie godziny. Radni Miasta Gdańska, wręczą laureatom nagrody w ogłoszonych wcześniej konkursach.

Tym razem wątkiem przewodnim zabawy będą baśnie o tematyce morskiej, a dziedziniec Rady Miasta Gdańska zamieni się w malowniczą scenerię gdańskich opowieści i baśni. Na miejscu zbudowane zostaną też z kartonu i pomalowane farbami najbardziej fascynujące postacie oraz fantastyczne gdańskie miejsca. W kilku "namiotach" oraz specjalnie przygotowanych stanowiskach uczniowie mogli będą uczestniczyć w zabawach plastycznych i literackich, konkursach oraz grach sportowych, malowaniu kredą, lepieniu z gliny i malowaniu twarzy.

- Obchody Światowego Dnia Książki są jednym z szeregu przedsięwzięć mających na celu popularyzowanie czytelnictwa w Gdańsku. Staramy się tworzyć modę na czytanie - mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. W trakcie zabawy rozstrzygnięty zostanie także konkurs na "Najlepiej przebraną szkołę".

W kilku "namiotach" oraz specjalnie przygotowanych stanowiskach uczniowie mogli będą uczestniczyć w zabawach plastycznych i literackich, konkursach oraz grach sportowych, malowaniu kredą, lepieniu z gliny i malowaniu twarzy.     

Na wszystkich czekają też konkursy z nagrodami, zabawy animacyjne oraz występy wokalne i taneczne na głównej scenie.Mariusz Feliński / Biuro Rady Miasta Gdańskahttp://bip.gdansk.pl/rada-miasta/Konkursy-z-okazji-Swiatowego-Dnia-Ksiazki-oraz-Festyn-w-Radzie-Miasta-Gdanska,a,51719

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Zostan-gdanskim-Mistrzem-ortografii,a,51823