WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
W poniedziałek poznamy "Pomorskie perspektywy zawodowe"
O potencjale kształcenie zawodowego, planowaniu sieci szkół oraz o działaniach promocyjnych szkolnictwa zawodowego rozmawiać będą uczestnicy konferencji "Pomorskie perspektywy zawodowe". Piotr Kowalczuk Zastępca Prezydenta Gdańska ds. Polityki Społecznej zaprezentuje na niej działania wzmacniające szkolnictwo zawodowe w Gdańsku. Konferencja odbędzie się w poniedziałek 30 maja w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.


Konferencja "Pomorskie perspektywy zawodowe" odbędzie się w poniedziałek w godz. 10.00 -15.00 w budynku C Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Skierowana jest do przedsiębiorców, samorządowców oraz rodziców i uczniów szkół gimnazjalnych, czyli środowisk zainteresowanych edukacją na poziomie ponadgimnazjalnym i kształceniem kadr. Głównym jej założeniem jest debata na temat rozwoju szkolnictwa zawodowego z wykorzystaniem dotychczasowych doświadczeń, z uwzględnieniem uwarunkowań legislacyjnych, gospodarczych i społecznych.

Specjaliści dyskutować będą w trzech panelach: "Potencjał kształcenia zawodowego w XXI wieku", "Planowanie sieci szkół przy problemach z naborem" oraz "PR szkolnictwa zawodowego".

W panelu pt. "Planowanie sieci szkół przy problemach z naborem" udział wezmą: Monika Kończyk Pomorski Kurator Oświaty, Teresa Szakiel zastępca dyrektora Departamentu ds. Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Piotr Kowalczuk Zastępca Prezydenta Gdańska ds. Polityki Społecznej, Bartosz Bartoszewicz Wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia oraz przedstawiciele środowiska szkolnictwa zawodowego.

Piotr Kowalczuk będzie opowiadał o tym, jakie działania wzmacniające szkolnictwo zawodowe podejmuje Gdańsk.


- Gdańsk inwestuje w szkolnictwo zawodowe - podkreśla zastępca prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk. Jednym z elementów wspierających rozwój szkolnictwa jest przygotowanie "Opracowania koncepcji sieci szkół zawodowych Miasta Gdańska". Kolejnym zaś organizowany już dwukrotnie gdański Tydzień Zawodowca. Dbamy również o podnoszenie jakość oferty edukacyjnej. Tymi działaniami chcemy odczarować myślenie o szkolnictwie zawodowym. Wierzymy, że młodzież osiągnie sukces stosując się do maksymy pracodawców "Masz zawód i praktykę, masz pracę" - dodaje Kowalczuk.

W ramach konferencji prezentować się będą szkoły zawodowe z województwa pomorskiego.


Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Edukacji.

Szczegółowy plan konferencji dostępny jest na stronie: www.strefa.gda.pl/pl/seminaria/pomorskie-perspektywy-zawodowe.html