WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Od wczoraj do wtorku - o rewitalizacji w Nowym Porcie
Przypominamy, że od niedzieli do wtorku 31 maja czynny jest w Nowym Porcie punkt informacyjno-badawczy, w którym można uzyskać wszelkie informacje na temat rewitalizacji tej dzielnicy od pracowników Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego. Odwiedzający punkty mogą także zgłosić swoje uwagi dotyczące rewitalizacji danych obszarów oraz zgłosić się do udziału w warsztatach.

Punkt znajduje się w budynku "Łaźni" przy ulicy Strajku Dokerów 5, a dziś i jutro czynny będzie w godzinach 15.00-19.00. Każdy odwiedzający może w nim także zgłosić się do udziału w warsztatach.Dla zainteresowanych - sobotnie warsztaty

W czerwcu odbędą się warsztaty tematyczne z mieszkańcami, którzy najbardziej zainteresowani są procesem rewitalizacji w swojej dzielnicy. By wziąć w nich udział, należy zarejestrować się elektronicznie na stronie www.gdansk.pl/urzad/rewitalizacja

lub https://warsztatyrewitalizacyjne.ankieta.biz/.

Terminy warsztatów dla poszczególnych dzielnic:

-  dla obszaru Biskupia Górka

4 czerwca w godz. 10:00-15:00

- dla obszaru Oruni

11 czerwca w godz. 10:00-15:00

- dla obszaru Dolne Miasto / Plac Wałowy / Stare Przedmieście

18 czerwca w godz. 10:00-15:00

- dla obszaru Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście

25 czerwca w godz. 10:00-15:0014 czerwca - spacer badawczy

We wtorek 14 czerwca odbędzie się natomiast spacer badawczy po Nowym Porcie w ramach przygotowywania Gdańskiego Programu Rewitalizacji. Spacer rozpocznie się o godz. 17.00 przed Morskim Domem Kultury przy ul. Marynarki Polskiej 15.

Obszary zdegradowane i obszary do rewitalizacji w naszym mieście wyznaczyła Rada Miasta na kwietniowej sesji. Więcej informacji:

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Rada-Miasta-wyznaczyla-obszary-do-rewitalizacji,a,52651