WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Weekendowe zajęcia dla dzieci w IKM
W czerwcu Instytut Kultury Miejskiej zaprasza najmłodszych na kolejne odsłony zajęć architektonicznych, czytanie książek o poranku, do obejrzenia adaptacji filmowych, na grę miejską, zajęcia kreatywne i muzyczne. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl.


5.06, godz. 12.00 - 14.00 | Cykl "Przestrzenie archiTEKTURY" - "Przestrzeń spotkania", prowadząca: Agnieszka Kurkowska. Kto i co lub kogo spotyka w przestrzeni? Czy można spotkać się też z budynkiem i co z takiego spotkania mogłoby wyniknąć? Co może wyniknąć ze spotkania nieznajomych osób? Czy lubisz poznawać nowych ludzi? W jakich miejscach? Dzieci razem z prowadzącą odpowiedzą na te pytania i zaprojektują tekturowe makiety "przestrzeni spotkania". Wstęp wolny. Zapisy: sien@ikm.gda.pl. Cykl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 9-12 lat.


12.06, godz. 10.00 - 11.30 | "Niedzielne poranki z książką": Delphine Bournay, "Mapa", wyd. Dwie Siostry, czyta: Michał Kochańczyk - podróżnik, alpinista, polarnik, żeglarz. Dla dzieci w wieku od 4-8 lat, zapisy: sien@ikm.gda.pl, wstęp wolny.

Zajrzyjcie do lasu, w którym mieszkają Chrupek (poczciwy, strachliwy zając), Miętus (porywczy, zaradny żabol) i ich przyjaciele. Tym razem z wiecznie głodnym Dzikiem będą usiłowali wyniuchać na mapie świata swój dom. Czy im się uda?


12.06, godz. 16.00 - 18.30 | Dziecięcy Klub Filmowy "Przeczytane - obejrzane": pokaz filmu "Artur i Minimki", reż. Luc Besson oraz dyskusja i Filmowa Gra Miejska, dla dzieci od 9 lat, zapisy: sien@ikm.gda.pl, wstęp wolny.


Znany dorosłym widzom reżyser Luc Besson tym razem sprawdził się jako twórca filmu dla dzieci. Niezwykle atrakcyjne połączenie animacji i filmu aktorskiego i pierwsza część lubianego przez dzieci cyklu. Film, który nie tylko bawi, ale też daje do myślenia. (Dla dzieci od 9 lat, wg uznania rodziców).


19.06, godz. 11.00 - 12.30 | Samograjki - "Moja Tajemnica - czyli jak bawić się muzyką i słowem", prowadzenie: Anna Broda. Wstęp: 10 zł, zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl.


Moja tajemnica, czyli piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze. wiersze i muzyka dla najmłodszych w towarzystwie cymbałów, pianina i instrumentów perkusyjnych. To również eksperymenty z dźwiękiem i rytmem, szybka nauka wpadających w ucho melodii. Autorski pomysł na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów z udziałem muzycznych rekwizytów takich jak dzwonki, trójkąty i tamburyny.


19.06, godz. 13.00 - 15.00 | "Szycie albumów": warsztaty dla dzieci w wieku od 6-9 lat w ramach cyklu "Akcja - Kreacja", prowadzenie: Marta Bielska, zapisy: mailto:sie%C5%84@ikm.gda.pl, wstęp wolny.


Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał wyjątkową okazję uszyć zeszyt, do którego stworzy prace graficzne w dowolnej technice. Zaprezentujemy możliwości kolażu, frotażu oraz stempli.