WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańsk x Footsteps. To Ty decydujesz jak zwiedzasz.
Zwiedzanie Gdańska właśnie weszło na nowy poziom. A wszystko dzięki synergii Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER i Wydziału Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz. Startupowej akceleracji.

Starter jest jednym z najprężniej działających inkubatorów przedsiębiorczości w Polsce. W szerokim wachlarzu jego oferty znaleźć można ewenement na skalę kraju- program akceleracyjny Starter Rocket, którego druga edycja rozpoczęła się wraz z początkiem tego roku. Ma on na celu wyłowienie z rynku i wsparcie innowacyjnych projektów o globalnym potencjale. W finale zakończonej w maju edycji, znalazła się mobilna aplikacja stworzona przez 5 młodych wrocławian- Footsteps. Jej pomysłowość i innowacyjność, a zarazem spójność ze strategią wizerunku Miasta Gdańsk oraz zaangażowanie i kreatywność odpowiedzialnego za program Starter Rocket zespołu STARTERA zaowocowało niezwykłą współpraca, w której Footsteps otrzymało od Gdańska i Inkubatora dedykowany mentoring oraz szansę na stałą współpracę z Miastem, polegająca na wykorzystaniu produktu jako aplikacji turystycznej oficjalnie rekomendowanej przez Gdańsk.

Na czym polega niezwykłość aplikacji? Po pierwsze na personalizacji. Od razu po zalogowaniu musimy wybrać postaci, które najlepiej oddają naszą osobowość. Hipster? Wielbiciel sztuki? Biznesmen? Smakosz? Sportowiec? To tylko niektóre z propozycji, które można wybrać lub ze sobą wymieszać. Gdy już określimy swoje preferencje, wystarczy wybrać miasto które chcemy zwiedzić, a aplikacja przedstawi nam szereg gotowych tras, które spójne są z naszymi zainteresowaniami i oczekiwaniami. Footsteps daje gwarancję, że będąc smakoszem nie będziemy musieli stołować się w sieciowym fast foodzie, biznesmena nikt nie będzie namawiał na zwiedzanie zoo, a hipster pozna miasto od strony tak oryginalnej i niesztampowej, że nie śniło się o niej nawet wytrawnym turystom. Twórcy postarali się także o to, by w każdym mieście możliwe było zwiedzenie go szlakami znanych osób (blogerów, sportowców, artystów).

Każda z tras oraz punkty, które się na nich znajdują są po krótce opisane, pokazane w formie fotografii, w wielu wypadkach wzbogacone także informacją w wersji audio i wideo. Mimo, że aplikacja nie da nam się zgubić, gdyż nawiguje nas po wybranej trasie za pomocą GPS-u, została wyposażona w ultradokładne mapy, co może stanowić ogromny atut dla osób, które będą miały ochotę zboczyć z obranej trasy.

Dodatkową, ciekawą funkcją Footsteps jest przycisk pauzy na trasie. Jeśli czujemy się zmęczeni zwiedzaniem, aplikacja wstrzyma nawigację i zaproponuje miejsca w których możemy odpocząć, napić się kawy, zjeść, skorzystać z Internetu, zamówić taksówkę, zapalić papierosa, a nawet. skorzystać z toalety.

Jednym słowem- korzystając z aplikacji możemy ograniczyć czas na przygotowywanie się do wyjazdu praktycznie do zera, a o wożeniu ze sobą sterty przewodników i map możemy  zapomnieć.
Docelowo Footsteps umożliwi użytkownikom tworzenie własnych tras i udostępnianie ich w zgromadzonej wokół aplikacji społeczności oraz sieciach społecznościowych oraz będzie rozbudowywane o kolejne rozwiązania mające na celu skompletowanie w jednym produkcie całkowitego pakietu rozwiązań pozwalającego na zorganizowanie sobie idealnego wyjazdu nawet najbardziej spontanicznym globtroterom.

Footsteps dostępne jest dla systemów operacyjnych iOS (http://apple.co/1Y68Tqv) oraz Android (https://goo.gl/z7DPGY) i w obecnej chwili oferuje trasy w 4 polskich miastach  (Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Gdańsku). W aplikacji znalazły się trasy rekomendowane przez Miasto Gdańsk, oznaczone znakiem "rekomendowane przez #ilovegdn", które obejmują nie tylko Główne i Stare Miasto, ale pokażą także mniej popularne zakątki, taki jak Wrzeszcz, Oliwa, Dolne Miasto czy Biskupia Górka oraz zaprezentują nadmotławski gród przez pryzmat filmów, fortyfikacji, spichlerzy czy wolności.

Twórcy aplikacji zapewnili Miastu dedykowany suport, także w zakresie obsługi multimedialnej i merytorycznej aplikacji. UM Gdańsk ma 100% wgląd i wpływ w treści publikowane w trasach sygnowanych jako "rekomendowane przez #ilovegdn". Miasto nie ponosi żadnych kosztów związanych ze współpracą z Footsteps.

Warto też dodać, że zespół Footsteps dostał się do finału Startup Contest podczas tegorocznej edycji konferencji InfoShare.

Dodatkowe informacje: Aleksandra Mokwa, Wydział Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej, tel. 608 010 777.