WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Czytają, bo lubią
Blisko tysiąc uczniów szkół wszystkich poziomów kształcenia otrzymało wyróżnienia podczas gali tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego. W tym roku udział w maratonie wzięło łącznie 6579 uczniów.
Blisko tysiąc uczniów szkół wszystkich poziomów kształcenia otrzymało wyróżnienia podczas gali tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego. W tym roku udział w maratonie wzięło łącznie 6579 uczniów.Od 7 lat uczniowie pomorskich szkół biorą udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Z roku na rok zwiększa się liczba uczniów, którzy coraz chętniej czytają książki. I to nie tylko czytają. Udział w maratonie polegał na przeczytaniu, co miesiąc, jednej lektury wskazanej przez organizatorów, a następnie napisaniu testu z wiedzy o treści książki. Łącznie uczestnicy maratonu przeczytali 30 lektur.  W ramach maratonu uczniowie spotykali się także z autorami książek. W tym roku odbyło się pięć takich spotkań. Dzisiaj podczas gali w Europejskim Centrum Solidarności blisko tysiąc uczniów, którzy zgromadzili najwyższą liczbę punktów z testów wiedzy o lekturach, ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Gdańska i całego regionu otrzymało wyróżnienia. W nagrodę otrzymali.. Książki!- Słów, które przeczytacie i emocji, które przeżyjecie podczas czytania nikt Wam nie zabierze. Nie zostawiajcie książki, niezależnie, z jakiego nośnika będziecie korzystać. Pamiętajcie najważniejsze jest słowo. Pamiętajcie, najważniejsze jest słowo. Jego znaczenie, sens i odpowiedzialność za nie - zwracał się do laureatów Piotr Kowalczuk Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej wręczając nagrody.W tego rocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego udział wzięło:
- na etapie klas najmłodszych szkół podstawowych pt. " Spotkacie nowych przyjaciół" - 3376 uczniów z 106 szkół pod opieką 207 szkolnych koordynatorów konkursu
- na etapie klas IV- VI szkół podstawowych pt. " Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" - 1945 uczniów z 132 szkół pod opieką 184 nauczycieli koordynatorów
- na etapie gimnazjów pt. " W lustrze książki" - 1051 uczniów z 71 szkół pod opieką 94 nauczycieli
- na etapie szkół ponadgimnazjalnych pt. " Na literackim szlaku" - 207 uczniów z 22 szkół pod opieką 36 nauczycieli.W konkursie uczestniczyły też: szkoła z Poznania i szkoła z Biskupca ( woj. warmińsko-mazurskie)Organizatorami maratonu od 2009 roku są: Agata Markiewicz-Babło ( dyrektor SP 82 w Gdańsku), Ewa Niechwiedowicz ( nauczycielka I ZS STO w Gdańsku), Małgorzata Niechwiedowicz ( nauczycielka SP nr 27 w Gdańsku) i Zbigniew Walczak ( kierownika Filii Gdańskiej WiMBP). Wielki Maraton czytelniczy odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.