WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Podwójna rola profesora z Bursztynkiem i Żagielkiem w tle
Prof. Jerzy Limon jest teatrologiem i dyrektorem Gdańskiego teatru Szekspirowskiego, więc role sceniczne zna od podszewki. W poniedziałek 6 czerwca wystąpił jednak na scenie w roli zupełnie nowej i w dodatku podwójnej: jako Człowiek Roku i jako delegat.

Człowiek Roku to nagroda "Dziennika Bałtyckiego" i prestiżowy tytuł, który od 2001 roku przyznaje specjalna 18-osobowa kapituła złożona z przedstawicieli świata nauki, kultury, biznesu, samorządu i mediów. Człowiekiem Roku 2015 został teatrolog i anglista, prof. Jerzy Limon, nominowany za stworzenie i prowadzenie dynamicznej i ważnej instytucji kultury, Teatru Szekspirowskiego.


W ramach podziękowań prof. Limon przeczytał ze sceny "Traktat o Człowieku Roku", czyli listę nazwisk swoich pracowników. - To oni sprawili, że Teatr Szekspirowski żyje i działa. Ja zaś jestem jedynie ich delegatem - powiedział dyrektor GTS.


Podczas poniedziałkowej gali, która odbyła się właśnie w Teatrze Szekspirowskim, wręczono również wyróżnienia zwycięzcom plebiscytów Dziennika Bałtyckiego TOP Menedżer i TOP Produkt Pomorskie. Statuetkę TOP Menedżera odebrał prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski. W plebiscycie TOP Produkt jedną z nagród wyróżniono natomiast gdańskie żłobki modułowe Bursztynek i Żagielek.