WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Do pracy i gimnazjum rowerem!
Tegoroczna, czwarta już edycja gdańskiej kampanii „Rowerem do pracy” była rekordowa pod każdym względem. Łącznie 132 gdańskie firmy w ciągu jednego miesiąca wykręciły 595 tys. km. I kolejny raz pomogły odnieść Gdańskowi spektakularną wygraną w „European Cyling Challenge”. Swój udział w rowerowym sukcesie mieli też gdańscy gimnazjaliści.
Tegoroczna, czwarta już edycja gdańskiej kampanii "Rowerem do pracy" była rekordowa pod każdym względem. Łącznie 132 gdańskie firmy w ciągu jednego miesiąca wykręciły 595 tys. km. I kolejny raz pomogły odnieść Gdańskowi spektakularną wygraną w "European Cyling Challenge". Swój udział w rowerowym sukcesie mieli też gdańscy gimnazjaliści.

Kampania "Rowerem do pracy" po raz drugi już odbywała się w ramach ogólnomiejskiej akcji "Kręć kilometry dla Gdańska". Uczestnicy "Rowerem do pracy" walczyli nie tylko o podium dla Gdańska, ale także dla swoich firm.

Wyprzedzić szefa
- Firmy rywalizowały między sobą pod względem liczby kilometrów przejechanych na rowerze przez cały maj, a podstawą oceny były kilometry "wykręcone" na rowerze w stosunku do liczby pracowników zatrudnionych w firmie - informuje Krzysztof Perycz - Szczepański z Referatu Mobilności Aktywnej gdańskiego magistratu. - Podobnie, jak w ubiegłym roku pracownicy wielu firm rozpoczynali dzień od przejrzenia tabeli wyników i dyskusji na temat pokonanych tras. I nierzadko dodatkową motywacją było to, żeby wyprzedzić kolegę z pokoju czy swojego szefa. Dlatego w maju na drogach rowerowych ruch był wyraźnie większy niż zazwyczaj. Niektórzy do miejsca pracy dojeżdżali dłuższą drogą zdobywając przy okazji cenne kilometry do klasyfikacji.

Co cieszy, firm zaangażowanych w gdańską kampanię "Rowerem do pracy", podobnie jak uczestników Rowerowej Rywalizacji Miast, wciąż przybywa. W ubiegłorocznej edycji w kampanii udział wzięły 83 firmy, w tym roku już 132. Firmy konkurowały ze sobą w 5 kategoriach wielkościowych (mikro, małe, średnie, duże oraz największe firmy).

Rowerowe mikro makro
W kategorii Mikro (1-10 pracowników) wygrał Institute of Native Linguistics z wynikiem 1445 km/pracownika, wśród małych firm (11-49 pracowników) bezkonkurencyjna była firma Scott Wilson, której pracownicy przejechali średnio po 405 km, wśród średnich firm (50-249 pracowników) najlepszy wynik osiągnął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku osiągając 119 km/pracownika, wśród dużych firm (250-999 pracowników) najlepszy okazał się Urząd Celny w Gdańsku z rezultatem 122 km/pracownika, natomiast LPP SA uzyskał najlepszy rezultat wśród największych firm - 24km/pracownika (wszystkie rezultaty - w załączniku).

W klasyfikacji generalnej, którą można było przez cały maj śledzić na stronie cyclingchallenge.eu najwięcej km dla Gdańska, podobnie jak rok temu, wykręcili pracownicy Grupy Kapitałowej Lotos - 51 994 km, Urzędu Celnego w Gdańsku - 31147 km oraz LPP S.A. - 22125 km.

W tym roku po raz pierwszy, w ramach ogólnomiejskiej akcji "Kręć kilometry dla Gdańska" rywalizowali ze sobą także gdańscy gimnazjaliści. Łącznie 23 gimnazja, wykręciły dla Gdańska 32 tys. km. Najwięcej przejechało Gimnazjum nr 48 z Jasienia - 13336 km. Szkoła w nagrodę otrzyma 10.000 zł na dodatkowe wyposażenie.

Wręczenie nagród uczestnikom Rowerowej Rywalizacji Miast z najlepszymi wynikami oraz laureatom kampanii Rowerem do pracy, odbywającej się w ramach ECC, odbędzie się 12 czerwca, podczas startu Metropolitalnego Wielkiego Przejazdu Rowerowego.

Klasyfikacja końcowa:

Rowerowa rywalizacja gimnazjów 360.17 KB

Rowerem do pracy 265.33 KB