WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańsk podwójnym zwycięzcą!
Gdańsk podwójnym zwycięzcą!
Mroźny, urokliwy i magiczny, prezentujący bohaterów w lekko odrealnionych scenach - to nie kolejny odcinek znanego serialu, ale film wizerunkowy Gdańsk. Opowieść o wolności, który 10. czerwca w Lublinie otrzymał aż dwie najważniejsze nagrody Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAT.

Gdańsk zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Najlepszy Film Promujący Miasto (1-5 minut). Przypadła mu w udziale również specjalna nagroda za sposób zaprezentowania tematu wolności. Przyznał ją Przewodniczący Jury Międzynarodowego, zdobywca Oscara za film Piotruś i Wilk, Zbigniew Żmudzki.

W filmie wzięło udział prawie 30 aktorów i statystów. Malowniczą ulicę Mariacką, Stadion Energa Gdańsk, Park Oliwski oraz wiele innych miejsc wypełniła ekspresja artystów, sportowców, rekonstruktorów i zwykłych-niezwykłych mieszkańców. Ten projekt to przedstawienie wolności w innym ujęciu niż tradycyjne, historyczne. Tutaj wolność to niepohamowana determinacja, która sprawia, że mieszkańcy Gdańska w nieszablonowy sposób wyrażają swoją osobowość.

- Wolność wpisana jest w DNA miasta. Nie ma Gdańska bez wolności - mówi Anna Zbierska, Dy-rektor Wydziału Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej. Wartość od wieków najwyżej cenio-na przez gdańszczan ukształtowała ducha tego miejsca, jest fundamentem marki i to wokół niej snujemy opowieść o Gdańsku. To temat i piękny, i trudny jednocześnie w komunikacji, mamy więc ogromną satysfakcję, że potrafiliśmy oddać ją prezentując Gdańsk w sposób nietuzinkowy.

Tym razem skupiliśmy się na ludziach - ich pasjach, emocjach i aktywnościach, by pokazać, że Gdańsk to miasto niebanalne, takie w którym nawet w pozornie zwykłych miejscach można spotkać niezwykłych ludzi.

FilmAT - The International Film Art & Tourism Festival organizowany jest corocznie od jedenastu lat. Odbywa się we współpracy i pod patronatami najwyższych instytucji państwowych na czele z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Środowiska, Polską Organizacją Turystyczną, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, a także w kooperacji z ambasadami różnych państw z całego świata. FilmAT jest jedynym Festiwalem w Polsce zrzeszonym od początku swej działalności w International Committee of Tourism Film Festivals CIFFT, od dwudziestu siedmiu lat organizatora corocznych wyborów najpiękniejszego filmu turystycznego świata.