WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Zapraszamy seniorów z rodzinami na piknik!
Warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, zajęcia sportowe i edukacyjne, porady specjalistów i bezpłatne badania profilaktyczne. Czwarty Doroczny Piknik Seniora odbędzie się 18 czerwca w godz. 10.00-15.00 na Placu Zebrań Ludowych. Wstęp wolny. Impreza odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Praw Osób Starszych.


Co w tym roku?

- Jak w latach poprzednich impreza będzie miała wymiar międzypokoleniowy - zapraszamy Seniorów oraz ich dzieci i wnuków. Liczymy, że bardziej aktywni namówią swoich sąsiadów, znajomych do wyjścia z domu, skorzystania z bogatej oferty wydarzeń piknikowych. Stworzymy przestrzeń do spotkania, wymiany doświadczeń zapoznania się z możliwościami różnych aktywności proponowanych seniorom - zapraszają organizatorzy.

Swoją ofertę przedstawią Uniwersytety Trzeciego Wieku, Wolontariat Senioralny, Kluby Seniora zachęcając mieszkańców Gdańska do wspólnego działania. Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, zasięgnąć specjalistycznych porad, porozmawiać o przysługujących im prawach. Specjaliści opowiedzą jak uchronić przed oszustwami i wyłudzeniami.

Będzie też coś dla ciała.

W programie pikniku są zajęcia ruchowe dostosowane do możliwości seniorów, oraz takie, w które zaangażować się mogą całe rodziny. Wszak o ruch to zdrowie. Są warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, które zawsze wzbudzają zainteresowanie wielu pokoleń. Kredowa Babcia i Kredowy Dziadek - wspólne rysowanie kreda po asfalcie, nauka szydełkowania, robienia bransoletek to tylko niektóre z propozycji, jakie znajdą się w ofercie Pikniku.  Będą także gry, zabawy i konkury. Nie zabraknie warsztatów kulinarnych i degustacji, na których będzie można nauczyć się czegoś nowego i pochwalić swoimi pomysłami.

Na scenie odbędą się pokazy, występy artystyczne i muzyczne umilając wszystkim uczestnikom czas spędzony na wspólnym Pikniku.Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Niezależni, Fundacja 50 Aleja oraz Fundacja Sztuka Życia Niepokonani.