WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
A MY MAMY KOTY!
Ala ma kota, "Promyk" ma koty, a Ty? Może rozważasz możliwość przyjęcia pod dach uroczego futrzaka, być może jeszcze o tym nie myślałeś, ale nie mówisz - nie. A może zwyczajnie ciekaw jesteś kociej natury. Wszystkie powody są dobre, by 19 czerwca odwiedzić gdańskie schronisko "Promyk" i poznać koty, które czekają tam na nowy dom, dowiedzieć się o ich naturze, zwyczajach.

Dzień kota z perspektywy kota jest codziennie, dlatego postanowiliśmy powtórzyć naszą zimową imprezę i zaprosić wszystkich na drugą już edycję kociego dnia otwartego w naszym schronisku " A MY MAMY KOTY". Zapraszamy do wspólnej celebracji kociej niezwykłości. To doskonała okazja, by przedstawić naszych kocich podopiecznych, a w rezultacie być może skłonić kogoś do podjęcia decyzji o przygarnięciu któregoś z nich do domu - mówi Grzegorz Zaleski z gdańskiego "Promyka". - Ponadto uwrażliwić chcemy wszystkich na los kotów wolno bytujących na terenie Gdańska i uzmysłowić jak ważną rolę pełnią w miejskim ekosystemie, i jak istotna jest nasza pomoc, żeby mogły w nim nadal w miarę bezpiecznie funkcjonować.

Jak podkreślają znawcy kociej natury - wbrew wszelkim mitom, koty także potrzebują człowieka, są świetnymi kompanami do zabawy i wcale nie są z natury złośliwe. A w gdańskim schronisku na nowy dom czekają zarówno małe kocięta, jak i dorosłe domowe mruczki, a także dawniej wolno bytujące dzikie koty.

Na gości z mnóstwem atrakcji czekać będą pracownicy, wolontariusze i podopieczni schroniska. W programie m.in. spacery z kotami; zabawa ze schroniskowymi kociętami; wizyta w kociarni, gdzie poznać będzie można dorosłych podopiecznych schroniska; szczypta edukacji - fakty i mity z kociego świata; wędka drapieżcy" i "skarpeta boksera", czyli mini warsztaty robienia kocich zabawek.

- Mamy także nadzieję, że uczestnictwo w tej imprezie wielu odwiedzających przekona do tego, że warto pomagać zwierzętom przebywającym w schronisku i zdecydują się do zostania wolontariuszami w myśl naszego hasła: "Zarażamy pasją do pomagania!". Podczas spotkania prowadzić będziemy nabór ma wolontariat na rzecz promykowych kotów - informuje kierownik schroniska "Promyk" Piotr Świniarski.

W trakcie imprezy przeprowadzona będzie także zbiórka darów dla kotów. Obecnie najbardziej potrzebne rzeczy to: karma "mokra" dobrej jakości, karma w pasztecikach dla kociąt, polarowe koce i prześcieradła.

19 czerwca w godzinach 11.00-16.00 zapraszamy do schroniska PROMYK w Gdańsku (ul. Przyrodników 14) do wspólnej celebracji kociej niezwykłości.

Dołącz do akcji "Nie kupuj. Adoptuj kota z PROMYKA" i przygarnij promykowego kota!

Organizatorzy wydarzenia: gdańskie schronisko "Promyk" i wolontariusze "Promyka".

Przypomnijmy, Miasto Gdańsk od 2006 roku oferuje wolno bytującym kotom domy szyte ma miarę, czyli własny kąt na wyłączność (jedno pomieszczenie dla jednego kota) i odrębne wejście do każdego z pomieszczeń. Projekt kociego domu jest owocem konsultacji Miasta z miłośnikami i znawcami kociej natury oraz z Powiatowym Inspektorem Weterynarii. Przez ten czas rozdano już ponad 1000 dwukondygnacyjnych, ocieplonych, czteropokojowych domków dla kotów. Ich łączny koszt to ponad 300 tysięcy złotych. I zainteresowanie akcją nie maleje.

Wszyscy nowi posiadacze domków otrzymują wraz z nimi legitymacje Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów, a także karmę na okres zimowy i możliwość bezpłatnej sterylizacji lub kastracji kotów będących pod opieką. Warunkiem przyznania budki jest zgoda administratora na jej ustawienie oraz zobowiązanie do utrzymania porządku oraz czystości w jej otoczeniu.