WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Otwarcie Centrum Rozwoju Talentów PUP w Gdańsku
Już w połowie czerwca zadebiutuje nowa jednostka Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku - Centrum Rozwoju Osobistego. Ten nowoczesny punkt doradczo-coachingowy mieszczący się w Olivia Business Centre będzie pierwszym w Polsce ośrodkiem świadczącym usługi z zakresu diagnostyki talentów. Będzie to też pierwsze w historii działalności urzędu centrum, z usług którego będą mogli korzystać mieszkańcy całej metropolii. W ramach CRT zostaną uruchomione trzy dedykowane strefy: Akademia Kariery (dla mieszkańców, w tym osób pracujących), Strefa Rozwoju Osobistego (dla osób zarejestrowanych w PUP w Gdańsku) oraz Młodzieżowa Kraina Talentów (dedykowana uczniom, rodzicom oraz nauczycielom). Jednym z głównych zadań CRT będzie współpraca z sektorem edukacji zarówno z podstawówkami, gimnazjami, szkołami ponadgimnazjalnymi, jak i uczelniami wyższymi.

Uroczyste otwarcie CRT odbędzie się w piątek 17 czerwca o godz. 11.00 w Olivia Business Centre (budynek Olivia Six, Al. Grunwaldzka 472 D w Gdańsku). Centrum Rozwoju Osobistego otworzą: prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku - Roland Budnik.


To nie przypadek, że kluczowe, dla działalności naszego urzędu pracy, Centrum Rozwoju Osobistego zostaje otwarte w kompleksie Olivia Business Centre przyciągającym dziesiątki nowych pracodawców. To właśnie tu rozmawiając z firmami okazało się, że nawet najlepiej poprowadzona rekrutacja to zbyt mało, jeśli nie mamy odpowiednich kandydatów. Wciąż zbyt wiele osób pracuje niezgodnie ze swoimi predyspozycjami i umiejętnościami zawodowymi, a z drugiej strony jest ogromna liczba pracodawców, którzy mają problem ze znalezieniem właściwych pracowników. Centrum Rozwoju Talentów ma właśnie skutecznie zapełnić tę lukę na rynku pracy - wyjaśnia Dyrektor PUP w Gdańsku, Roland Budnik.W nowoczesnych pomieszczeniach Centrum Rozwoju Talentów na swoich klientów czekać będzie aż 12 specjalistów z obszaru HR oraz doradztwa zawodowego. Ich zadaniem będzie kompleksowe wsparcie mieszkańców Gdańska w zakresie szeroko rozumianego poradnictwa zawodowego i kształtowania własnej kariery poprzez szereg innowacyjnych narzędzi, takich jak assesment center, coaching kariery oraz kryzysowy, a także doradztwo relacyjne czy testy Gallupa. Porady specjalistów będą miały pomóc uczestnikom nie tylko lepiej zaprezentować się podczas spotkania z potencjalnym pracodawcą, ale też inaczej spojrzeć na proces poszukiwania pracy i zawodowej autopromocji. To tu będzie można wziąć udział w warsztatach samopoznania oraz kreatywnego myślenia, a także przekonać się o sile nowoczesnych metod szkoleniowych pracy w grupie. Dodatkowo w ofercie CRT przygotowano także praktyczne zajęcia z ekspertami - trenerami biznesu, marketingowcami, rekruterami, wizażystami czy specjalistami ds. nowych technologii. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z dala od urzędowych pomieszczeń w nowoczesnych wnętrzach Centrum na ponad 500 m2, wyposażonych w specjalne szkoleniowe sale multimedialne oraz przestrzenie networkingowe.Działalność nowo otwartego Centrum Rozwoju Talentów ma bazować przede wszystkim na rozwijaniu mocnych stron naszych klientów, ich talentów oraz wrodzonych predyspozycji. Chcemy uświadomić i pokazać mieszkańcom Gdańska, a także szkołom - nauczycielom, uczniom i rodzicom, że kluczem do satysfakcjonującej pracy są nie tylko praktyczne umiejętności zawodowe, które w naszym urzędzie rozwijamy w trakcie różnorakich szkoleń specjalistycznych, ale także umiejętności osobiste
i identyfikacja naszego potencjału - dodaje Kariona Chamier-Ciemińska, kierownik CRT.Z oferty CRT będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy metropolii. Do ich dyspozycji oddana zostanie Akademia Kariery. Natomiast na osoby zarejestrowane w PUP w Gdańsku czekać będą doradcy ze Strefy Rozwoju Osobistego. Aby zapisać się na konsultacje w Centrum Rozwoju Talentów wystarczy zadzwonić pod numer 513 096 893 lub skorzystać ze specjalnej aplikacji kalendarza wizyt dostępnej na stronie CRT pod adresem www.centrumtalentow.pl, a w przypadku klientów urzędu także poprzez indywidulnego doradcę. Od września 2016 r. oferta CRT zostanie także poszerzona o Młodzieżową Krainę Talentów, która będzie dedykowana uczniom szkół zawodowych.