WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Totemo w Gdańsku. Koncert piosenkarki z Tel Awiwu
Totemo, producentka i piosenkarka z Tel Awiwu, o której debiucie napisano w Huffington Post "Właśnie złamała wszystkie zasady popu", 5 lipca o godz. 20.00 zagra w Gdańsku, w sieni Instytutu Kultury Miejskiej. Jej nowy minialbum "Desire Path" to futurystyczne dźwięki połączone z precyzyjnym i niezwykle przemyślanym brzmieniem. Wstęp wolny!

Totemo zagra dwa koncerty w Polsce. Jeden w Krakowie, podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej, drugi w Gdańsku, w sieni Instytutu Kultury Miejskiej. Artystka na scenie muzycznej Tel Awiwu gościła już jako nastolatka. Od tamtego czasu łączy tworzenie nowych elektronicznych brzmień z kunsztem komponowania i śpiewania własnych utworów. 5 lipca o godz. 20.00 zagra z trzyosobowym zespołem, w składzie: Rotem Or (wokal, gitara elektryczna), Ran Jacobovitz (perkusja, wokal), Dan Carpman (klawisze, bas, wokal).


W zeszłym roku wydała swój debiutancki minialbum "Heavy As My Dreams" wyprodukowany przez Roey'ego Avitala z Garden City Movement, który zyskał uznanie krytyków ("Totemo właśnie złamała wszystkie zasady popu", Ryan Kristobak z The Huffington Post). Nowy minialbum "Desire Path" łączy w sobie ciepłą kombinację futurystycznych dźwięków z precyzyjnym i niezwykle przemyślanym brzmieniem. Piosenki do tego niewielkiego albumu powstały, gdy Totemo zmagała się z rakiem i zapewniają melancholijny, ale silny obraz roku, który przeżyła.


Pomimo żywej i wokalnej melodii, a także eklektycznej, inspirowanej Wschodem, instrumentacji, w ostatnim kawałku "Hits" stworzonym przez Totemo, izraelską artystkę muzyki elektronicznej, pobrzmiewa smutek. Jak wyjaśnia, miała ku temu istotny powód. Jej nowy minialbum "Desire Path" powstawał przez ostatnie półtora roku w czasie, gdy artystka walczyła z rakiem. - "Hits" opowiada o konfliktach narastających wokół mnie w związku z chorobą - mówi Totemo, a sądząc po tekstach piosenek, bywały niekiedy dość poważne. "W moim umyśle istniejesz jako esencja teraźniejszej przyszłości, świętujesz swą apatię", śpiewa. Mimo to, muzyka przyniosła jej ulgę. - Tworzenie tych piosenek było źródłem pocieszenia i pozwoliło mi lepiej zrozumieć to, co przeżywam i dzielić się tym doświadczeniem - wyjaśnia.

Utworów Totemo można posłuchać na: https://soundcloud.com/totemomusic.

Totemo - koncert | Wstęp wolny
Data: 5 lipca, godz. 20.00

Miejsce: sień Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Totemo - wokal
Rotem Or - wokal, gitara elektryczna
Ran Jacobovitz - perkusja, wokal
Dan Carpman - klawisze, bas, wokal