WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Trzy wodne instalacje na Targu Węglowym
Na termometrach 33 stopnie w cieniu. Co zrobić, aby przetrwać upały? Miejskie "wodne" Spółki - GIWK i SNG postanowiły wesprzeć kibiców i mieszkańców w upale. Na Targu Węglowym stanęły trzy instalacje zraszające wodę i jednocześnie dające ochłodę w gorące dni.


Zamgławiacz
W samej Strefie Kibica stanął zamgławiacz - znany już z ubiegłorocznego sezonu letniego - przygotowany przez miejską spółkę GIWK. Urządzenie składa się z trzech modułów wykonanych z betonu architektonicznego i drewna. W drewnianych żaluzjach ukryte są dysze wodne tworzące wokół tej instalacji delikatny, wilgotny mikroklimat. Instalacje pozostanie na Targu Węglowym do końca wakacji. Na początku lipca podobne instalacje staną także w lokalizacjach wybranych przez mieszkańców w głosowaniu - przy wejściu na plażę na gdańskich Stogach oraz w Parku Reagana.  Dodatkowo, dwie pojedyncze instalacje znajdą się także na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku.

Mgiełki wodne
Dwie mobilne mgiełki wodne, wyprodukowane przez Saur Neptun Gdańsk również zostaną uruchomione na Targu Węglowym. Projekt mgiełki - w kształcie kapelusza - powstał na tablicach kreślarskich pracowników Biura Studiów Saur Neptun Gdańsk. Założeniem do wyprodukowania tego typu instalacji była jej mobilność, czyli możliwość wykorzystania wody z dowolnego hydrantu zlokalizowanego na terenie Miasta Gdańska. Mgiełki uruchomiono po raz pierwszy w czerwcu podczas festynów Wodna Kraina Zabawy.

Jest też saturator
Podczas dzisiejszych upałów można także skorzystać z darmowej wody dystrybuowanej z saturatora Spółki GIWK. Urządzenie pracuje na ul. Korzennej przy Placu Heweliusza w Gdańsku. Można tu skorzystać z wody również z dodatkami takimi jak owoce, czy soki.