WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Sieciaki zapraszają na piknik!
Sieciaki na wakacjach zapraszają w sobotę 16 lipca w godz. 14.00 - 17.00 na piknik w parku Regana. Sieciaki  to akcja edukacyjna zainicjowana przez Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, jej celem jest edukowanie najmłodszych w obszarze bezpiecznego korzystania z internetu.
Sieciaki na wakacjach to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange. W trakcie pikników dzieci uczą się, jak unikać zagrożeń w internecie oraz jak sobie z nimi radzić. Poznają zasady bezpiecznego surfowania w sieci oraz dowiadują się, jak chronić swoją prywatność, a także, jakie zagrożenia mogą nieść za sobą internetowe znajomości. Pikniki edukacyjne, w ramach akcji Sieciaki na wakacjach, są organizowane od 2006 roku. Do tej pory, w corocznej, ogólnopolskiej akcji piknikowej poświęconej bezpiecznemu korzystaniu z internetu, wzięło udział ponad 100 tysięcy dzieci - młodych internautów.

Podczas gdańskiego pikniku czekać będzie na dzieci i ich rodziny wiele atrakcji. Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl, którego celem jest edukacja na rzecz bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych. Dzieci uczą się - bawiąc. Wzorem lat ubiegłych przygotowano bogatą ofertę edukacyjną. Młodzi internauci, biorący udział w zabawie, będą mogli zdobyć wiedzę o bezpieczeństwie w internecie, a uczestnicząc w konkursach - otrzymać materiały edukacyjne oraz nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów akcji.

Na wszystkich uczestników czekać będzie 5 wyjątkowych stanowisk gwarantujących doskonałą zabawę:

    Megacentrum Zabezpieczeń - stanowiska komputerowe, wyposażone w aplikacje umożliwiające edukację przez zabawę. Dzieci mają tu możliwość skorzystania z edukacyjnych gier komputerowych m.in. Sieciaki - Misja Bezpieczny Internet, quizów, czy kursów e-learning;
    SiecioKino - miejsce, w którym najmłodsi mogą obejrzeć kreskówki oraz filmy na temat bezpieczeństwa w sieci. Po emisji dzieci mają możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym mogą wykazać się wiedzą dotyczącą bezpiecznego surfowania w sieci i zdobyć nagrody;
    Strefa malucha - miejsce, gdzie najmłodsi uczestnicy imprezy mogą bawić się, korzystając z mobilnej wyspy Orange, gdzie znajdują się bezpieczne aplikacje. Dostępne są tu również kolorowanki oraz karty zadań dla najmłodszych oraz materiały edukacyjne dla ich opiekunów;
    SiecioMat Losujący - dwa stanowiska z ekranami dotykowymi, gdzie dzieci odpowiadają na pytania quizowe na temat bezpieczeństwa w internecie i mogą sprawdzić wiedzę nabytą podczas pikniku;
    Sieciakowa Strefa Rozrywki - stoisko, w którym dzieci mogą m.in. kolorować sieciakowe ilustracje i rozwiązywać quizy, rebusy i zagadki dotyczące radzenia sobie z zagrożeniami online. W tym miejscu każdy uczestnik może sobie wykonać samodzielnie przypinkę z sieciakową grafiką.

Wszelkie informacje na temat działań prowadzonych w ramach akcji Sieciaki na wakacjach można znaleźć na fanpage'u projektu na Facebooku pod adresem www.facebook.com/ProjektSieciaki.

Akcja realizowana jest w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.


Sieciaki na wakacjach zapraszają na piknik 16 lipca w godz. od 14:00 do 17:00 w parku Regana!Na miejscu będzie możliwość rozmowy z organizatorami i uzyskania więcej informacji o akcji. Kontaktem dla przedstawicieli mediów w miejscu imprezy jest Katarzyna Smolińska, tel. +48 515 235 716.