WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańsk najlepszym samorządem w Polsce!
Gdańsk zajął pierwsze miejsce w kategorii najlepszych samorządów wśród miast na prawach powiatu w rankingu dziennika Rzeczpospolita. Na tym nie koniec, nasze miasto stanęło też na podium w dodatkowej klasyfikacji - najbardziej innowacyjnych samorządów, zajmując trzecie miejsce.
Dziś, 18 lipca, w siedzibie dziennika Rzeczpospolita w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników rankingu. - Miasto wielkich inwestycji, biznesu i finansowej odpowiedzialności - przedstawił zwycięzcę Michal Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej.


Statuetkę odebrał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - Gdańsk to wielka drużyna. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, organizacjom obywatelskim i przedsiębiorcom, dzięki którym Gdańsk staje się coraz lepszym miejscem do życia - powiedział Paweł Adamowicz.


- Chcę powiedzieć, że jest to ranking bardzo, bardzo obiektywny - podkreśla były premier Jerzy Buzek, który jest przewodniczącym kapituły nagrody. - Co roku, w maju, ustalamy listę pytań i punktacje za konkretne osiągnięcia gospodarcze i społeczne i naprawdę nie wiemy, co nam z tego wyjdzie, kto okaże się najlepszy.


Ranking Rzeczpospolitej prowadzony jest od 12 lat w trzech kategoriach: gmin wiejskich, gmin wiejsko-miejskich i gmin miejskich na prawach powiatu. Przeanalizowana została sytuacja ponad 500 samorządów.


Za Gdańskiem, w pierwszej dziesiątce, znalazły się kolejno: Poznań, Gliwice, Sopot, Szczecin, Katowice, Rzeszów, Kraków, Nowy Sącz i Bielsko-Biała.