WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Dominik pobiegnie dwudziesty trzeci raz
Międzynarodowy Bieg św. Dominika jest od ponad dwudziestu lat nieodłączną częścią Jarmarku Dominikańskiego. To hit sportowego lata na Wybrzeżu. Wyścigi na dystansie 5 i 10 km poprzedzi bezpłatny prolog "Goń św. Dominika", w którym startować mogą wszyscy chętni. Zapisz się już teraz, by wystartować 6 sierpnia razem ze św. Dominikiem.
Ruszyły elektroniczne zapisy do Festiwalu Biegowego św. Dominika, który będzie główną atrakcją sportową jarmarku. Biegaczom kibicować będzie blisko 30.000 widzów. W ramach Biegu odbędą się: bezpłatny Prolog "Goń św. Dominika", Bieg Kobiet na 5 km - LOTTO CUP, Bieg Mężczyzn na 5 km - MSiT CUP oraz Bieg Elity Mężczyzn - Mistrzostwa Polski 10 km o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Wspólnie z PFRON organizowany jest wyścig, który promuje integrację społeczną i sport osób niepełnosprawnych - Wyścig "Wózkarzy" Kobiety i Mężczyźni PFRON CUP. Zgłoszenia do wybranej kategorii biegów należy wykonać poprzez arkusz w zakładce REJESTRACJA na stronie www.biegdominika.com.Bezpłatny Prolog "Goń św. Dominika"

W sobotę 6 sierpnia 23. Bieg św. Dominika otworzy bezpłatny Prolog "Goń św. Dominika" na dystansie 1200 m. Charytatywny marszobieg wystartuje w Centrum Długiego Targu. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni bez względu na wiek: rodzice z dziećmi, młodzież i starsi.

Pierwszych 1500 zarejestrowanych uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę przed STARTEM, w której zobowiązani będą wystąpić w Prologu. Pierwszych 1500 osób na mecie otrzyma "Pakiet Regeneracyjny". Dla biegaczy przygotowano loterię: kartę startową na mecie należy wrzucić do przygotowanych pojemników, z których losowane będą nagrody.- W Prologu nie przewidujemy indywidualnych zwycięzców. Zwycięzcami będą wszyscy, którzy dołączą do nas, staną na starcie i osiągną metę w dowolny sposób. Prolog będzie okazją do spotkania z popularnymi sportowcami - zaprasza na imprezę Stanisław Lange Dyrektor Klubu Lekkoatletycznego "Lechia" Gdańsk.