WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Jodowanie czyli Koncerty w Parku im. J.J. Haffnera - 7 i 14 sierpnia 2016 r.
Jodowanie to nic innego jak przyjemne popołudnie z muzyką jazzową i rozrywkową na świeżym powietrzu. Koncerty odbywać się będą przy kolumnadzie, w Parku im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie i są nawiązaniem do dawnej tradycji koncertów w kurorcie.
Program:
7 sierpnia 2016 r.
18.00 - Alberti & Białek Acoustic Duo

Skład zespołu:
Dario Alberti - gitara akustyczna
Szymon Białek - gitara akustyczna
Polsko-włoski akustyczny duet, tworzony przez dwóch przyjaciół- gitarzystów mieszkających w  Gdańsku. Każdy z nich reprezentuje inne doświadczenia i światy muzyczne i inną stylistykę gitarową, łączy ich jednak pasja do muzyki Gypsy Jazzowej i właśnie ten gatunek muzyczny stał się fundamentem, na którym oparli swoją muzyczną współpracę. Na ich repertuar składają się żywiołowe i dynamiczne aranżacje znanych utworów i standardów muzycznych. Przy aranżowaniu utworów muzycy inspirują się różnymi gatunkami muzycznymi i korzystają z rozmaitych technik wykonawczych łącząc je według własnego upodobania i  starając się tworzyć uniwersalną i międzygatunkową muzykę przeznaczoną dla szerokiego grona odbiorców.

19. 15 - Jakim Cudem

Skład zespołu:  
Małgorzata Żurańska-Wilkowska - wokal
Irena Filuś - skrzypce
Katarzyna Nürnberg - piano, elektronika
Anita Sobiechowska - kontrabas/bas
Joanna Glubiak - perkusja

Skład, który czerpie swoje inspiracje z muzyki ludowej - konkretnie z muzyki kujawskiej. Aranżacje skupiają w sobie jazz, elektronikę oraz tradycyjną muzykę kujawską.

Zespół pracujemy obecnie nad pierwszą płytą, koncertuje oraz bierze udział w Festiwalach Folkowych (ostatnie dokonanie Złota Fujara - I nagroda na Dragon Folk Festiwal
w Poznaniu). Dotąd Jakim Cudem nie miał jeszcze okazji grać w Trójmieście, a zatem występ na Jodowaniu będzie premierową odsłoną trójmiejską.

14 sierpnia 2016 r.

18.00 - 12 Kamieni/12 K
Skład zespołu:
Izabela Krasucka - wokal
Kinga Hornik - wokal
Agnieszka Borowska - wokal  
Michał Ludwik - wokal, gitara akustyczna
Mikołaj Basiukiewicz - instrumenty klawiszowe
Piotr Szajrych - gitara basowa
Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna
Łukasz Łapiński - perkusja, pady

12 Kamieni to zespół, skupiający się wokół muzyki, związanej z wiarą chrześcijańską, zaproponowanej w formie rozrywkowej, bazującej na profesjonalnych aranżacjach wykształconych muzyków. Większość kompozycji (zarówno tekst, jak i muzyka) to kompozycje autorskie. Zespół zgromadził już własny materiał, który w najbliższym czasie będzie rejestrowany i wydawany w postaci debiutanckiej płyty.

12K to:
. pasja, profesjonalizm, styl;
. doświadczenie, którego efektem jest sceniczny luz;
. feeling, który udziela się publiczności;
. muzyka w klimacie soul, funky i pop;
. muzycy po kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

12K to band, będący jedną ze wspaniałych działalności, które proponuje cała społeczność 12 Kamieni - czyli blog lifestylowy, produkcje muzyczne, band, design & eventy.

19.15 - Alicja Serowik - DO ŚË
Skład zespołu:  
Alicja Serowik - wokal
Michał Marek Ciesielski - fortepian / aranżacje
Piotr Szajrych - kontrabas
Adam Golicki - perkusja  

Muzyka:
Pieśni kurpiowskie w jazzowych aranżacjach.

DO ŚË - taki tytuł nosi debiutancki krążek urodzonej na Kurpiach wokalistki Alicji Serowik. Za namową kilku osób, m.in. Krystyny Stańko i Grzegorza Piotrowskiego, a także pod wpływem coraz to nowszych i bogatszych spotkań muzycznych, Alicja postanowiła wrócić do swoich korzeni i stworzyć projekt Pieśni kurpiowskich w aranżacjach szeroko pojętej muzyki improwizowanej. Jest to projekt sięgający do bogactwa muzyki ludowej, klasycznej
i jazzowej. Jest to także próba znalezienia nici porozumienia między tymi różnymi muzycznymi światami. Kanwą inspiracji stała się pieśń kurpiowska Szymanowskiego Uwoz, mamo.

Do udziału w projekcie zaprosiła znakomitych muzyków, a zarazem kolegów z uczelni,
o otwartych i szerokich muzycznych horyzontach, a także mocno zarysowanym indywidualizmie: pianistę Michała Marka Ciesielskiego, odpowiedzialnego również za aranżacje wybranych utworów, kontrabasistę Piotra Szajrycha oraz perkusistę Adama Golickiego.

Muzycy stworzyli dzieło, które stało się spoiwem dla różnobarwnych środków muzycznego wyrazu. Zaczerpnęli z samego źródła - źródła wiecznie bijącego, starając się ukazać tę nieuchwytną melancholię, tęsknotę, kroplę duszy i zadumy, zarazem światło i mrok, a także to, co łagodne i surowe, aby choć na chwilę zabrać słuchaczy w inny wymiar. DO ŚË, czyli do kurpiowskich korzeni.