WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Budżet obywatelski - losowanie numerów projektów
Zakończył się etap weryfikacji projektów, podczas którego były one oceniane pod względem formalno-prawnym i gospodarności. W środę 10 sierpnia o godz. 12.00 w Sali Obrad Rady Miasta Gdańska (ul. Wały Jagiellońskie 1) odbędzie się losowanie numerów, które ustalą kolejność ułożenia projektów na listach do głosowania. Do głosowania zakwalifikowanych zostało 255 projektów, z czego 18 to propozycje ogólnomiejskie.
Numery projektów to także ułatwienie w ich promocji - mówi Sylwia Betlej z Wydziału Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej gdańskiego magistratu. - Autorzy wniosków mogą krótkim komunikatem "Głosuj na projekt nr. zachęcić gdańszczan do głosowania na swoje projekty. Druga część sierpnia i początek września to bowiem czas na promocję głosowania i projektów. Dla każdego wnioskodawcy przygotowany zostanie pakiet ulotek i plakatów, a dodatkowo w różnych częściach miasta będzie rozstawiany namiot budżetu obywatelskiego z możliwością zapoznania się w projektami.

Harmonogram i plan działań wkrótce pojawi się na stronie www.gdansk.pl/budzet-obywatelski.Ostatecznie do głosowania zakwalifikowanych zostało 255 projektów, z czego 18 to propozycje ogólnomiejskie. Głosowanie będzie możliwe w dniach 12-25 września 2016 r.

Głosowanie odbywa się wyłącznie elektronicznie. Głosować będzie można samodzielnie lub w Punktach Konsultacyjnych, które będą znajdować się m.in. w filach bibliotek.

Głosujący będzie miał do dyspozycji 6 punktów: 5 na projekty dzielnicowe i 1 na projekt ogólnomiejski. Punktami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając im dowolną liczbę punktów. Głosować można na projekty z dowolnej dzielnicy.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 28 września 2016 r.