WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Nowy lokal dla chorych na stwardnienie rozsiane
19 sierpnia o godz. 10.00 odbyło się otwarcie nowego lokalu gdańskiego koła Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego przy ul. Wita Stwosza 73. Członkowie koła w nowych pomieszczeniach będą mogli spotykać się z psychologiem oraz uczestniczyć w warsztatach terapii zajęciowej. 

W przekazanych przez Miasto Gdańsk pomieszczeniach przy ul. Wita Stwosza 73 (pokój 25) członkowie gdańskiego koła Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego będą mogli spotykać się na warsztatach i psychoterapii. Tutaj też zlokalizowane będzie biuro koła. Pomieszczenia zostały wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób chorych ze środków własnych członków.

Aktualnie na terenie miasta Gdańska jest 160 osób chorych na Stwardnienie Rozsiane, którzy są członkami koła. Blisko połowa z nich to osoby, które pozostają w domach, gdyż choroba nie pozwala im na samodzielne funkcjonowanie.

Pracownicy gdańskiego koła z myślą o tych chorych pozostających w swoich mieszkaniach realizują mobilny kurs komputerowy. Dzięki takiemu kursowi chorzy przebywający w domu mogą kontaktować się ze światem zewnętrznym.Stwardnienie rozsiane jest to choroba centralnego układu nerwowego, atakuje mózg i rdzeń kręgowy. Nie jest chorobą umysłową, nie jest zakaźne, ale również nie można mu zapobiec, ani go wyleczyć.