WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Konkurs na najładniejszą elewację - już po raz ósmy
Rusza kolejna - ósma już - edycja konkursu Prezydenta Miasta Gdańska na "Najładniejszą Elewację Roku". Do udziału zapraszamy wspólnoty mieszkaniowe, które w bieżącym roku przeprowadziły remont lub modernizację elewacji budynku.

- Konkurs na elewacje to już taka gdańska tradycja, bo realizujemy go od 2009 roku. Do tej pory startowało w nim ponad 300 wspólnot, a nagrodami o łącznej wysokości 344,5 tys. zł uhonorowano 22 z nich. Jestem przekonany, że w tym roku wydarzenie będzie cieszyło się równie dużym zainteresowaniem - mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. - Nagroda to z jednej strony wyraz uznania i podziękowania mieszkańcom za zaangażowanie, w efekcie którego zyskuje estetyka miasta, z drugiej - konkretny "zastrzyk" finansowy, dzięki któremu można albo uregulować zobowiązania związane z wykonanym remontem, albo wykonać jakieś dodatkowe prace. Niektóre wspólnoty swoje nagrody przeznaczyły min. na zagospodarowanie  i utwardzenie terenu, remont instalacji, dachów czy klatek schodowych - podpowiada Grzelak.


Konkurs adresowany jest do wspólnot mieszkaniowych, których budynki zostały wybudowane przed rokiem 1990 i w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia przeprowadziły remont lub modernizację elewacji budynku, przynajmniej w zakresie elewacji frontowej.


Aby wziąć udział w konkursie należy:

    do końca roku 2016 przeprowadzić remont elewacji na budynku wspólnoty mieszkaniowej,
    do 15 kwietnia 2017 złożyć w Urzędzie Miejskim zgłoszenie konkursowe podpisane przez członków wspólnoty posiadających większościowy udział

Pula nagród w ósmej edycji konkursu to 50 tys. zł.


Zarządzenie oraz załączniki do pobrania:

Zarządzenie 173.59 KB

Regulamin konkursku 226.06 KB

Załącznik nr 1 do Regulaminu 188.12 KB

Załącznik nr 2 do Regulaminu 408.26 KB