WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Ławki w Parku Oliwskim jak ciepłe bułeczki
Ławki w Parku Oliwskim jak ciepłe bułeczki
- To może być oryginalny prezent na urodziny, jubileusz, albo upamiętnienie innego ważnego życiowego momentu. Może też być oryginalną formą promocji firmy - przekonywał prezydent Paweł Adamowicz opowiadając o możliwości wykupienia oryginalnej, dębowej ławki w Parku Oliwskim. I nie pomylił się - chętnych na oliwskie ławki nie brakuje.


Przypomnijmy: program "Mecenat Parku Oliwskiego" uruchomiła Fundacja Gdańska we współpracy z Zarządem Dróg i Zieleni. W ramach programu można "wykupić" sobie parkową ławkę, która na 10 lat zostanie oznaczona pamiątkową tabliczką z grawerem. Program ruszył niespełna tydzień temu, a już udało się wyprzedać wszystkie ławki w pierwszej lokalizacji, czyli w tzw. Ogrodzie Francuskim.


- Oprócz ławki "prezydenckiej" (którą "na dobry początek" wykupił prezydent Paweł Adamowicz) od czasu ogłoszenia projektu mamy rezerwację na kolejnych dziesięć ławek - mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy ZDiZ.


W związku z dużym zainteresowaniem aktywowana została kolejna strefa, w której można zarezerwować ławkę: urokliwy parter ogrodowy Paradisum:


http://www.parkoliwski.gdansk.pl/3d/?startscene=19&startactions=lookat(125.09,44.67,63,0,0)


- Nowe ławki to autorski projekt. Są zaprojektowane i  wykonane przez stolarza specjalnie z myślą o parku w Oliwie. Świetnie wpisują się w parkowy krajobraz, a same też dodawać mu będą klimatu - mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej.


Koszt ławki to 4500 zł. W zamian za tę kwotę fundator zyskuje nie tylko ławkę, ale również certyfikat i miniaturkę parkowego mebla, którą może zabrać ze sobą.