WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Rusza program "Jaśniejszy Gdańsk"
Zgodnie z zapowiedziami włodarzy rozpoczyna się realizacja programu oświetlenia wszystkich zamieszkałych ulic w Gdańsku. Pierwsze latarnie pojawią się wzdłuż ul. Grząskiej i przy nabrzeżu Motławy.
To drugi tak poważny projekt po programie modernizacji chodników - zapowiadał pod koniec sierpnia prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - I podobnie jak w przypadku chodników, chcemy go rozwiązać kompleksowo.


Dziś ta zapowiedź zaczyna być realizowana: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę z firmą EL-MAR Sp. z o.o. z Torunia na budowę oświetlenia w pierwszych dwóch lokalizacjach objętych programem "Jaśniejszy Gdańsk".


Jako pierwsza rozjaśni się ul. Grząska - staną tam cztery nowe latarnie, które oświetlą 88-metrowy odcinek tej ulicy.


- Pojawią się nowe słupy i nowe oprawy oświetleniowe z żarówkami typu LED. Wymienione zostaną również źródła światła na elewacji stojącego tam budynku - mówi Agnieszka Zakrzacka z DRMG.


Nowe oświetlenie pojawi się również wzdłuż nabrzeża Motławy - na ciągu pieszym wiodącym od Stoczni Cesarskiej do budowanego Muzeum II Wojny Światowej. 25 nowych, LED-owych latarni oświetli 548 metrów tej drogi.


Koszt obu inwestycji realizowanych przez EL-MAR Sp. z o.o. to ok. 226 tys zł.


- To pierwszy krok w bardzo długim marszu, ale ważne że go postawiliśmy. Przypomnijmy, że program "Jaśniejszy Gdańsk" obejmie łącznie ponad 500 lokalizacji zamieszkiwanych przez 54 tysiące gdańszczan. Miasto przeznaczy na to 58 mln zł - mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska.